Yiğidoların Başarı Sırrı Yerli Oyuncular

Yiğidoların Başarı Sırrı Yerli Oyuncular
02.05.2020
544
A+
A-

Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un transfer için kapısını çaldığı Sivasspor ’da oyuncuların başarısının sırrını orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş açıkladı. Başarılı oyuncu şampiyonluğa oynayan Yiğidolar’ın başarı sırrının kaliteli yerli oyuncular olduğunu söyledi.

Bu Yıl Rüya Gibi İlk Yarı Geçirdik

Bir dönem fazla oyuncu nedeni ile kiralık gönderilen ve geri döndükten sonra takım kaptanlığına kadar yükselen orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş Sivasspor ’un yerinin her zaman Süper Lig olduğunu ve bunun için çalışıp başardıklarını dile getirdi. Bu yıl rüya gibi ilk yarı geçirdik, en yakın rakibin 4 puan önünde devreyi bitirmiş olmak tüm oyuncular açısından özgüven oluşturdu, lig başlamadan birçok arkadaşımız aramızdan ayrıldı bir arada oynama alışkanlığı olan 5-6 kişi kaldık.

Takım Birlikteliğini Yerli Oyuncular Daha Çok İstiyor

Aslında başarılı geçen bir sezonun nedeni başarıyı isteyen dinamik, genç bir grup ile olgun futbolu yansıtan karakterli ve kişilikli oyuncuların bir arada olması diyen genç kaptan Mert Hakan Yandaş sözlerini şöyle sürdürdü. Bunların başında yerli oyuncularımız geliyor, elbette yabancı arkadaşlarımızın katkısını göz ardı edemeyiz ancak başarıya etken olan her maçı en az 6 ya da 7 yerli oyuncu ile oynamak oldu. Takım birlikteliğini yerli oyuncuların daha fazla istediğini düşünüyorum, yabancı oyuncularımızda çok iyi, Fernando, Samassa, Appindangoye çok iyi iş çıkarıyor çok iyi bir grafik çiziyorlar, başarı da hepimizin payı var.

Başarımızda Ki En Büyük Faktör Rıza Hoca

Halen bir yarış içerisindeyiz umudum sezonu başarılı sonlandırmak liglere ara verilmesi belki bize daha fazla yarayacak ilk 8 haftada yakaladığımız puan grafiği bizi lider yaptı şimdi yine aynı periyoda girdik. Lig grafiğimiz iyi, fikstür avantajı bizde, iyi maçlar oynayacağız yani bir böyle düşünüyor ve buna inanıyoruz. 8 haftada geriden gelmemize rağmen farkı açtık şimdi yine aynısı olacak diye düşünüyoruz aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz. Başarıda Rıza hocamızın payını unutamayız, şehrin öz evladı hem bu şehre hem de takıma büyük katkıları var. Başarımızda ki en büyük faktör bence bu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.