Yabancı Futbolcu Sayısı Düşüyor Mu?

Yabancı Futbolcu Sayısı Düşüyor Mu?
22.05.2020
410
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu süper lig takımlarından 17 takım yabancı futbolcu sayısının düşmesini istedi ama Galatasaray’dan bu isteğe ret geldi. Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği telekonferans sistemi ile toplantı düzenletdi, toplantıya süper lig ekiplerinin kulüp başkanları da katıldı.

17 Takım Yabacı Sayısının 8‘E Düşürülmesini İstedi

18 kulübün yer aldığı toplantıda 17 takım kulüplerde ki yabancı oyuncu sayısının 8’e düşürülmesi talebinde bulundu. Galatasaray ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak bu talebi ret etti ve kuralın devam etmesini istediklerini söyledi. 17 kulüp yönetimi yaşanan mali sıkıntıyı dile getirerek yabancı sayısının 8’e indirilmesini istedi, kulüpler taleplerinde yabancı oyunculara harcayacağımız parayı kendi gençlerimiz için harcayalım, şayet bunu yapamazsak işin altından kalkamayız.

Galatasaray Kulüplerin Bu Teklifini Ret Etti

Yükümlülüklerimiz doların ve kurun her artışında biraz daha ağırlaşıyor, bunu hiçbir kulüp kaldıramaz artık alt yapıya daha çok eğilmeliyiz dediler. Öneriye sıcak bakmadıklarını söyleyen Galatasaray ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak Avrupa’da ki rakiplerimiz ile baş edebilmek için şu an ki uygulamanın devam etmesi gerekli dedi. Ayrıca Galatasaray ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak liglerin kalan 8 maçının tamamının İstanbul’da oynanmasını teklif etti, bu teklife de Trabzonspor karşı çıktı.

Ligin Kalan 8 Maçı Karadeniz’de Oynansın.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu eğer böyle bir şey yaşanacaksa o zaman ligin kalan 8 maçı Karadeniz’de oynansın. Samsun, Rize, Ordu, Trabzon ve Giresun başta olmak üzere her ilimizde yeterli sayıda tesis var dedi. Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonunun telekonferans sistemi ile düzenlediği toplantıda Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç kupa takviminin bu şekilde kalmasını ve değişmemesi gerektiğini dile getirdi.

Yabancı Oyuncu Sayısı Kararı Bir Netlik Kazanmadı

Toplantının masada ki en sıcak konularından biri olan yabancı oyuncu sayısı kararı bir netlik kazanmadı, karşılaşmaların nerede ve nasıl oynanacağı konusunda da toplantı sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı, kararın en son açıklanacağı tarih olarak 29 Mayıs dile getirildi, bu tarihe kadar korona virüs salgını izlenmeye devam edilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.