Vida'ya COVID Şoku » Spor Haber Ajansı

Vida’ya COVID Şoku

Vida’ya COVID Şoku
12.11.2020
317
A+
A-

Dün akşam oynanan Türkiye – Hırvatistan maçında da forma giyen, Beşiktaş‘ın Hırvat stoperi Domagoj Vida’nın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Hırvatistan Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamayla öğrenilen bu durum, Türk Milli Takımı’nda da paniğe neden oldu.

Pazartesi günü yapılan testlerin tamamının negatif olduğunu, ancak çarşamba sabahı yapılan testte Vida’nın testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Hırvat Milli Takımı’nın sağlık ekibinin bu bilgiyi maçın devre arasında aldığı ve bunun üzerine Vida’nın oyundan çıkarıldığı da Hırvatistan kanadının yaptığı açıklamada verilen bilgiler arasında.

Vida’nın salgın prosedürü çerçevesinde izolasyona girdiğini ve bu nedenle İstanbul’da kalacağı açıklandı. Ekibin diğer üyelerinin negatif çıkması sebebiyle, Hırvatistan’ın UEFA Uluslar Ligi’ndeki İsveç maçı için Stockholm’e hareket ettiği öğrenildi.

Vida'ya COVID Şoku 1

Fenerbahçe’de Caner Endişesi

Hırvatistan’la oynanan milli maç öncesinde Domagoj Vida’nın, Beşiktaş’ta oynadığı dönemden yakın arkadaşı olan Caner Erkin’le tokalaştığını ve yüz yüze uzun süre sohbet ettikleri görüldü. Bu nedenle Fenerbahçe sağlık ekibi de Caner Erkin’in COVID19 testlerini yakın markaja aldı. Çıkan sonuca göre, Milli Takım’ın İstanbul’da bulunması nedeniyle, Caner Erkin’in bir an önce izolasyona girmesi bekleniyor.

Haber: Ersin Kara / Spor Haber Ajansı (Beşiktaş)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.