Vida ve Larin Yolcu! » Spor Haber Ajansı

Vida ve Larin Yolcu!

Vida ve Larin Yolcu!
11.03.2022
105
A+
A-

Geçtiğimiz sezonki başarılı gidişatını koruyamayan Beşiktaş; yeni sezon planlamaları için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. As kadronun iki yıldızı Vida ve Larin de bu planın kilit noktalarından ikisi olarak görülmekte. Sezon sonunda kontratı bitecek olan tecrübeli isimlerin yeni sezon planlamasında olup olmayacağı; siyah beyazlı ekibin transfer çalışmalarını köklü bir biçimde güncelleyecek. Ocak ayından itibaren iki isimle de görüşmeler sürerken; Beşiktaş yönetiminin yeni isimler için plan yapma eğiliminde olduğu öğrenildi.

Her iki ismin de önerilen kontrat uzatma tekliflerini beğenmediği iddia edildi. Sezon başına 1.5 milyon euro önerilen Vida’nın; bu teklifi kabul etmek yerine Arabistan’dan gelen kısa vadeli önerilere sıcak baktığı konuşulmakta. Beşiktaş’a geldiği dönemde yıllık 3.5 milyon euro üzerinden kontrat yapan Hırvat oyuncu; yeni kontratında yapılan indirimden memnun kalmadı. Yaşı ve performansındaki dalgalanmalar sebebiyle bu ölçüde bir indirim yapıldığı öğrenilen tecrübeli savunmacının; Beşiktaş’ta kalmaya sıcak bakmadığı ve kariyerine farklı bir ekipte devam etmek istediği konuşuluyor.

Takımın hücumdaki önemli ismi Cyle Larin ise; ilk kontratının üzerine eklenen 250 bin euroluk zamma rağmen teklifi kabul etmeye yanaşmadı. Beşiktaş yönetiminden yıllık 2.5 milyon euroluk kontrat beklediğini ileten Kanadalı golcü; yönetimden bu konuda olumlu yanıt alamadı. 1 milyon 750 bin euro ve 3 yıllık sözleşmede ısrarcı olan Beşiktaş yönetimi; bu teklifin kabul edilmemesi halinde Larin’le vedalaşmayı planlıyor. Euro kurundaki ani yükselmeler ve bütçeyi dengeleme projesi kapsamında yönetim; maaş baremini 2 milyon euronun yukarısına çıkarmamakta. Bu sebeple Beşiktaş’ta iki yıldızın da ayrılığına kesin gözüyle bakılıyor.

Vida ve Larin Yolcu! 1

Beşiktaş’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre; Larin’in önerilen kontratta hiçbir uzlaşma yoluna gitmediği ve ilk istediği fiyatta ısrarcı olduğu öğrenildi. Bu nedenle pazarlık sürecini askıya alan yönetimin; yeni sezon planlamasına Larin’in görev aldığı kanat forvet rolü için oyuncu aramaya başladığı iddia edildi. Domagoj Vida’nın ise pazarlıklar süresince olumlu bir tablo çizdiği ve talebinde 2 milyon euroya kadar indiği öğrenildi. Ancak Hırvat oyuncu için verilecek kontratta 1.5 milyon euroda ısrar edilmesi; tecrübeli oyuncunun farklı seçenekleri değerlendirdiği basına yansıdı. Vida’nın yeni dönemde Suudi Arabistan veya Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen tekliflerden birini kabul etmesi bekleniyor.

2018 Ocak’ta Beşiktaş’a bedelsiz olarak transfer edilen Domagoj Vida ve Cyle Larin; takımlarının 2020-2021 şampiyonluğundaki kilit isimlerden olmayı başarmışlardı. Her iki oyuncunun da aynı anda kontratının bitmesi; yönetimin transfer hamlelerinde iki oyuncu daha eklemesine yol açtı. Kısa vadede sorunlu bir durum olarak nitelendirilen bu gelişme; uzun vade için ekonomik olarak olumlu yönden değerlendirilmekte. Vida’nın Körfez ekiplerine imza atması beklenirken; Cyle Larin’in ise Ligue 1 veya Serie A takımlarından gelen tekliflerden herhangi birini kabul etmesi öngörülüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.