UEFA Liglerin Tamamlanmasını İstiyor

UEFA Liglerin Tamamlanmasını İstiyor
11.04.2020
533
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı UEFA’nın ligleri oynatmak istediğini söyledi. yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada Servet Yardımcı corona virüs sebebi ile askıya alınan liglerin UEFA tarafından oynatılmak istendiğini belirtti. Yardımcı konu hakkında şu bilgileri paylaştı.

Tescil Edilen Lig Takımları Organizasyon Dışı Bırakılabilir

Belçika ligleri tescil ettiğini açıkladı ama daha sonra 23 Nisan’da ki UEFA yönetim kurulunun tavrına göre yeniden açıklama yapacağını duyurdu çünkü UEFA liglerin oynanmasını istiyor. 21 Nisan tarihinde durum netleşecek ama UEFA tüm liglerin bu yaz tamamlanması isteğini bildiriyor. Gönlümüz seyircili oynanmasından yana ancak seyircisiz dahi olsa liglerin oynanması konusunda çalışmalara yapılıyor. UEFA 23 Nisan tarihinde tavrını netleştirecek belki de tescil edilen liglerde ki takımları bir sonra ki sezonda organizasyonların içerisine katmayabilir bu yönde bir karar alınmasını da açıkçası bekliyoruz.

Ay Sonuna Kadar Her Şey Netleşir

Bu ay yapılacak toplantılarda her şey kesinleşmiş olacaktır ancak UEFA kendi şampiyonalarının da bu yaz döneminde tamamlanmasından yana istekli ve bunu bildiriyor. Maçların oynanması liglerin bitirilmesi için format değişikliği de dahil olmak üzere tüm alternatifler masada değerlendirme sürecinde Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi etkileneceği için UEFA ligler oynanmadığı nedeni ile ligleri oynatıp sportif olarak sonuçları almadınız gerekçesi altında bizim turnuvalarımızda sizlere yer yok kararını alabilir biz böyle bir karar verilme ihtimali olduğunu düşünüyoruz.

Avrupa’nın En Şanslı Liglerinden Biriyiz

Biz ülke olarak biraz daha şanslı durumdayız ligde 8 haftamız ve 2 kupamız için ihtiyaç var, 2 yarı final ve bir final oynanacak çok fazla sıkıntı yok gibi görünüyor, Avrupa’nın bu açıdan en şanslı liglerinin başındayız ama bizde oturup konuyu ele alacak bir değerlendirme yapacağız. Ve tüm görüşmeleri ve sonuçları taraftarlar ve kamuoyu ile paylaşacağız. UEFA biliyorsunuz bu sezon için yani 2020 – 2021 sezonu için geçerli olacak şekilde Finansal Fair Play şartnamesinde de yer aldığı üzere kulüplerin mali durumlarının kontrol edilmesini de askıya aldı ve bu konuda tamamı ile esnekliğe gidilecek.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.