Türkiye Futbol Federasyonundan Es Es’e Ceza

Türkiye Futbol Federasyonundan Es Es’e Ceza
11.04.2020
494
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig takımlarından Eskişehirspor ceza aldı, kulübün eski futbolcusu Ruud Boffin’in geçmiş dönem alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile şikâyetçi olmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından birinci lig ekiplerinden olan Eskişehirspor için ceza verildi.

6 Puan Silme, 2 Dönem Transfer Yasağı

Türkiye Futbol Federasyonu kulüplerinden olan Eskişehirspor’a eski futbolcu Ruud Boffin’e olan eski borcunu ödemediği gerekçesi ile 6 puan silme, 2 dönem transfer yasağı cezası verildi. Eskişehirspor kulübü tarafından yapılan açıklamada eski futbolcu Ruud Boffin ile yapılan görüşmede kendisine sunulan ödeme planının olumsuz karşılık bulduğu ifade edildi. 2017 yılında kulüpten ayrılan Ruud Boffin’e Eskişehirspor 430 bin Euro alacağını ödeyemedi buna karşılık Buffin kulübü Türkiye Futbol Federasyonuna şikayet etti.

Boffin Kulübün Teklifini Kabul Etmedi

2012 – 2017 yıllarında Eskişehirspor’da oynayan ve siyah kırmızı formayı giyen futbolcu Ruud Boffin 2017 yılında Antalyaspor’a transfer olmuştu. Ruud Boffin’e siyah kırmızılı takım borcuna karşılık olarak 75 bin avro değerinde bir ev ile 24 aylık taksitler halinde 100 bin avro teklif etti, Eskişehirspor’un teklifini duyuran kulüp yönetimi yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi.

Eskişehirspor’dan Yapılan Açıklama

“Ruud Boffin’e kulüpten eski alacağına karşılık ödeme planı teklifi sunduk ancak olumlu bir geri dönüş sağlanmadı, bu sebepten dolayı kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 6 puan silme cezası ile 2 dönem transfer yasağı cezası getirildi ve yasak kulübümüze tebliğ edildi.  Eskişehirspor’umuz ne olursa olsun kendi yetiştirdiği oyuncuları ile her zaman olduğu gibi şanlı tarihine yakışan bir takım olmak ve taraftarları ile kulübü layık olduğu yere taşımak için yoluna emin adımlar ile devam edecektir.”

Geçen Sezonda 9 Puan Silme Cezası

Siyah kırmızılı Anadolu şimşeklerine geçtiğimiz yılda kulüpte yaklaşık 6 maç oynayan ve ayrılan oyuncu Sebastian Pinto alacakları nedeni ile kulübü FIFA’ya şikayet etmiş kulüp 6 puan silme cezası almıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp lisans kurulu tarafından 2019 tarihinde 3 puanlık ceza da alan siyah kırmızlı kulüp geçtiğimiz sezon toplam 9 puan silme cezası ile sezonu tamamlamıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.