Türkiye Basketbol Federasyonu Akademisi Hayata Geçti

Türkiye Basketbol Federasyonu Akademisi Hayata Geçti
15.04.2020
609
A+
A-

Türkiye Basketbol Federasyonu online eğitim verecek, Avrupa basketbolunda bir ilki gerçekleştirecek olan Türkiye Basketbol Federasyonu online eğitim verecek olan TBF Akademi’yi hayata geçirdi, Akademi geniş kapsamı ile örneği olmayan bir online eğitim sağlayacak. 2, 5 yıl süren bir çalışma sonrası Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu önderliğinde hayata geçirilen proje 81 İl’de herkese eşit eğitim olanağı sağlayacak.

Dünyanın Önemli Uzaktan Eğitim Platformları Arasında

Dijital bir kütüphane görevi de görecek olan TBF Akademi sporculara, teknik adamlara ve yönetici ile hakemlere farklı ve çok çeşitli eğitim programları da hazırlayacak. Projeyi anlatan Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu çok fazla emek harcadıklarını ifade etti. Dünyanın önemli uzaktan eğitim platformları arasında yerini alan projenin Türk basketbolunu vizyon olarak örnek alınacak seviyeye ulaştıracağını söyleyen Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu birçok ülke tarafından proje hakkında bilgi alınmak üzere arandıklarını dile getirdi.

Bahçeşehir Üniversitesi İle Çalışacağız

Kütüphane formatında ki eğitimlerin ücretsiz olacağını altını çizen başkan Türkoğlu sertifika eğitimlerinde ise çok makul fiyatlar belirleneceğini belirtti. Yöneticilik eğitimlerine daha bir fazla önem verdiklerini anlatan Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu “kulüplerimizi yöneten antrenörlerimizin ve yöneticilerimizin daha fazla donanım sahibi olmalarını istiyoruz. Basketbol yönetimi konusunda ilerleyen süreçte gelişim seminerleri de düzenleyeceğiz, TBF Akademi içinde online eğitimini tamamlayan yöneticiler Üniversitelerde alacakları eğitim sonrası sertifika sahibi olacaklar ve bu programda Bahçeşehir Üniversitesi ile çalışacağız.

Sertifika Programları 1,5 Yıl Sürecek

Sertifika programlarımız 1,5 yıl sürecek hakemlerimiz içinde ortak eğitim ve paylaşım platformumuz Eylül ayı içinde açılacak. Hakemlik için Merkez Hakem Kurulumuz belirlenen illerimizde yüz yüze eğitim verecek sınavlar gerçekleştirecek. Sağlık çalışanlarımızı da unutmadık 81 ilimizde bulunan kulüplerin sağlık çalışanlarına eğitimler verilecek ve güncel bilgiler paylaşılacak. Basketbol gençler ligi içinde hedeflerimizi ve programlarımızı belirledik ayrıca çok genç yaşta basketboldan emekli olan oyuncuları da denklik programını hayata geçirerek donanımlı hale getirecek menajerlik ve yöneticilik yapmaları noktasında destekleyeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.