Türk Futboluna Geri Dönüş Kesinleşti

Türk Futboluna Geri Dönüş Kesinleşti
07.05.2020
478
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından ertelenen liglere 12 Haziran itibari ile geri dönüleceği açıklaması yaptı. Korona virüs salgını nedeni ile ertelenen Süper ligin başlama tarihini açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Ağustos ayında UEFA şampiyonlar ligine ülke olarak ev sahipliği yaparak futbol sezonunu taçlandıracaklarını söyledi.

Pandemi Sürecinden Türk Futbolu Da Etkilendi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıklamasında şunları paylaştı, korona virüs salgını ile mücadelemizde her gün daha iyiye doğru gidiyoruz, savaşı bırakmadan yola devam etmemiz gerekli. Yaşanan pandemi sürecinden Türk futbolu da etkilendi, ilk vaka görüldüğü tarih olan 11 Mart sonrası karşılaşmaları seyircisiz oynattık ve ilk ölüm haberinin paylaşılması ile birlikte ligleri erteleme kararı aldık.

Türk Futbolu İçin Bir Yol Haritası Çizdik

Türkiye Futbol Federasyonu olarak korona virüs ile mücadelede ciddi bir yol kat ettik, futbola geri dönüş için federasyonun sağlık kurulu bir dizi çalışma gerçekleştirdi. Hem futbolun hem de oyuncularımızın sağlığına dikkat ederek kararlar aldık, görevimizin ne kadar zor olduğunun tüm yönetim kurulu olarak bilincindeyiz tüm şartları göz önüne alarak Türk futbolu için bir yol haritası çizdik. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir konuşmasını şu sözler ile sürdürdü;

UEFA Şampiyonlar Ligine Ev Sahipliği Yapacağız

Ertelenen tüm amatör ve profesyonel liglerimizi salgının durumunda bir değişiklik yaşanmazsa 12, 13 ve 14 Haziran’da başlatmaya karar verdik. Liglerin oynatılacağı şartlar bakanlıkla birlikte belirlenecek, bilim kurulu ile sürekli iletişim halinde kalmaya devam edeceğiz ve tavsiye kararlarına sürekli uymaya devam edeceğiz. Temmuz ayında ligleri tamamlayarak Ağustos ayında UEFA Şampiyonlar ligine ev sahipliği yapacağız.

Ligleri Yeniden Durdurma Planımız Yok

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ancak ülke olarak her alanda olduğu gibi spor alanından da durumu fırsata çevirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Sağduyulu bir şekilde toplumun her bir ferdi olarak üzerimize düşeni yapacak ve bu süreçten başarı ile çıkacağız. Ligleri bu saatten sonra yeniden durdurma gibi bir planımız yok şayet kurallara tüm kulüplerimiz ve sporcularımı uyarsa bir sorun çıkmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.