TOKYO 2020 Olimpiyatlarında Yeni Tarih 23 Temmuz–8 Ağustos 2021

31.03.2020
606
A+
A-

TOKYO 2020 olimpiyatlarının tarihi belli oldu, olimpiyatlar 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihine ertelendi. Çin’den dünyaya yayılan korona virüs hayatın her alanında olduğu gibi spor dünyasında da hayatı durdurdu, spor ligleri, kupalar tüm organizasyonlar ertelendi, bunlardan TOKYO 2020 Olimpiyatları da nasibini aldı, tarih belirlenmeden ertelenen olimpiyatlar için son karar açıklandı.

Yeni Takvim Çok Kısa Süre İçinde Açıklanacak

TOKYO 2020 olimpiyatlar 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Yeni takvimin çok kısa süre içinde açıklanacağını söyleyen Tokyo Olimpiyat Organizasyon Komitesi Başkanı Yoshiro Mori’nin ardından Japon basını korona virüs salgını nedeni ile ertelenen ve birçok tartışmaya neden olan TOKYO 2020 olimpiyatları ve Paralimpik oyunları ile ilgili yaşanan son gelişmeyi açıkladı.

Tarihi Japon Medyası Duyurdu

TOKYO 2020 olimpiyatları başkanı Yoshiro Mori, komite yöneticilerinin gerçekleştirdiği toplantı sonrası konuştu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyeleri ile geçen haftadan bu yana tele konferans sistemi ile toplantılarla olimpiyat tarihini belirlemeye çalıştıklarını anlatan başkan Yoshiro Mori alınan kararın Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach’a iletildiğini çok kısa zamanda geri dönüş beklediklerini dile getirdi. Ancak yerel hükümetin kaynaklarını öne sürerek TOKYO 2020 olimpiyatları ve Paralimpik oyunlarının tarihini 23 Temmuz – 8 Ağustos 2023 olarak tüm dünyaya duyuran Japon medyası oldu.

Thomas Bach Ve Shinzo Abe Erteleme Konusunda Anlaşmıştı

Hükümet kaynaklarına dayandırılan haberde tarihin korona virüs salgınının biteceği tarihin dikkate alınarak olimpiyatların tarihinin netleştirildiği vurgusu yapıldı. TOKYO 2020 olimpiyatları ve Paralimpik oyunları hakkında uzun zamandır devam eden çeşitli senaryolar hem TOKYO 2020 olimpiyatları ve Paralimpik oyunları komitesi hem Japon hükümeti hem de Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından yalanlanmıştı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe olimpiyatların eksiksiz yapılma ihtimalini değerlendirerek eksik ülkeler olacaksa erteleme seçeneği gündeme gelebilir demiş ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe erteleme konusunda anlaşmıştı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Dick Pound erteleme kararının yeni verildiğini ifade ederek yeni takvimin açıklanacağı bilgisini paylaştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.