TFF Harcama Limitlerini Belirledi! Fenerbahçe'ye Büyük Şok! » Spor Haber Ajansı

TFF Harcama Limitlerini Belirledi! Fenerbahçe’ye Büyük Şok!

TFF Harcama Limitlerini Belirledi! Fenerbahçe’ye Büyük Şok!
04.08.2020
454
A+
A-

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Süper Lig takımları için uyulması gereken 2020-2021 sezonu harcama limitlerini kamuoyuyla paylaştı. 

2019-2020 sezonunda %30 olarak uygulanan harcama limitleri, yeni sezonda %15 olarak belirlendi. Bu limitlerin, bir sonraki sezonun lisans değerlendirmesi adına uyulması zorunlu tutulmakta. 

TFF’nin açıklamasında; kulüpler için belirlenen harcama limitlerinin, 15 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ve her iki transfer döneminin sonuna kadar yapılabilecek ek başvurularla Kulüp Lisas Kurulu tarafından arttırılabileceğini duyuruldu. 

TFF’nin belirlediği harcama limitleri şu şekilde: 

TFF Harcama Limitlerini Belirledi! Fenerbahçe'ye Büyük Şok! 1

Fenerbahçe’de Harcama Limiti Şoku

2019-2020 sezonunun devre arasında belirlenen harcama limiti nedeniyle transfer yapamayan Fenerbahçe’de; yeni sezonda belirlenen 154-177 Milyon TL arasındaki harcama limiti, taraftarlarca hoş karşılanmadı.

TFF yönetimine tepkilerini belirten sarı lacivertlilere gönül veren taraftarda büyük bir infial söz konusu. Yayıncı kuruluşun dekoderlerini iptal eden ve konuyla ilgili Ali Koç yönetimini yaptırım uygulamaya çağıran Fenerbahçe taraftarı, Nihat Özdemir’e de istifa etmesi yönünde tepkilerini dile getirmekte.

Haber: Mehmet Türk / Spor Haber Ajansı (Fenerbahçe)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.