TFF Başkanlığı İçin Fatih Terim İddiası » Spor Haber Ajansı

TFF Başkanlığı İçin Fatih Terim İddiası

TFF Başkanlığı İçin Fatih Terim İddiası
05.04.2022
182
A+
A-

Dün yapılan açıklamayla birlikte, Türk futbolunun dengeleri tamamen değişti. TFF başkanı Nihat Özdemir’in görevinden istifa etmesi; seçim sürecini başlattı ve kulislerin hareketlenmesini sağladı. 16 Haziran’da yapılacağı duyurulan yeni TFF başkanı seçimi, ülke futbolunun başına hangi ismin geçeceğini netleştirecek. Yeni başkanın tek aday olarak seçime girmesi ve kazanması beklenirken; rekabet olması ihtimali de az da olsa görülmekte. Futbol camiasından pek çok ismin, adaylık için kulislerde şartları zorlamaya başladığı iddia ediliyor.

İstifa haberinin ardından, başkanlık için futbol dünyasından pek çok ismin adı anılmaya başlandı. Üç büyüklerde forma giymiş ilk futbolcu olan ve aynı zamanda MHP milletvekilliği görevini üstlenen Saffet Sancaklı; bu görev için en çok konuşulan isimlerden biri. TFF’de Milli Takımlar Sorumlusu pozisyonunda çalışan efsane oyuncu Hamit Altıntop’un adı da bu görev için konuşulan isimler arasında. Ünlü spor yorumcusu ve Fenerbahçe efsanesi Rıdvan Dilmen de; önceki dönemlerdeki iddiası sebebiyle TFF başkanlığı için konuşulmakta.

Başkanlık adaylığı için ilk açıklama Rıdvan Dilmen’den geldi. Geçtiğimiz günlerde TRT Spor’daki görevinden ayrılan tecrübeli futbol adamı; bu göreve talip olmadığını ve seçimlerde kendisinin yer almayacağını söyledi. Başakşehir FK başkanı Göksel Gümüşdağ ve Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi de; federasyonun başına geçmesi için aday olabiliecek isimler arasında görülüyor. Ancak bugün itibarıyla ortaya çıkan iddialardan biri; futbol camiasında oldukça yüksek bir sesle konuşulmaya başlandı.

TFF Başkanlığı İçin Fatih Terim İddiası 1

Habertürk’ün internet sitesinde yer alan yazısında bu konudaki iddiaları değerlendiren Fatih Altaylı; göreve talip olmasını beklediği iki ismi açıkladı. Aldığı haberler doğrultusunda bu yorumları yaptığını belirten Altaylı; Fatih Terim ve Mustafa Denizli’nin TFF’nin başına geçmek istediğini yazısında aktardı. Özellikle de Fatih Terim’in bu konuda yoğun bir şekilde çalışma yaptığına yazısında yer veren Altaylı; ancak bu çalışmaların kendisine olan negatif bakış nedeniyle sonuçsuz kalabileceğini söyledi. Mustafa Denizli isminin ise yalnızca dedikodu olarak anıldığı da, Altaylı’nın yazısındaki bilgiler arasında.

TFF’de geçici başkanlık görevine gelen Servet Yardımcı ve bir önceki geçici başkan Hüsnü Güreli’nin aday olmayacağı bilgisini de veren Fatih Altaylı; hükümete yakın olması nedeniyle Göksel Gümüşdağ’ın isminin de öne çıkabileceğini söyledi. 16 Haziran’da yapılacak seçim sonucunda belirlenecek yeni TFF başkanı; tek aday çıkması halinde yalnızca prosedür olarak seçimli genel kurul sonrasında ibraz edilecek.

TFF delegelerinde Süper Lig kulüplerinin ağırlığı oldukça fazla. Bu sebeple de; önümüzdeki günlerde yapılacak Kulüpler Birliği toplantısında alınacak kararların, yeni TFF başkanı adayı konusunda belirleyici bir konumda olması bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.