Tepkiler Üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Açıklama Yaptı

Tepkiler Üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Açıklama Yaptı
11.05.2020
493
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 12 Haziran itibari ile liglerin başlayacağı açıklamasının ardından tartışmalar sona ermedi. Eleştirileri yanıtlamak üzere federasyon bir açıklama yayınladı, açıklamada Türkiye Futbol federasyonu yönetim kurulu üyelerinin liglerin tek bir ferdin sağlık problemi yaşamadan bitirilmesi amacı dışından başka bir amacı yoktur dendi.

Tek Amaç Sağlık Sorunu Yaşanmamasıdır

Türk futboluna ve futbola gönül verenlere karşı bir sorumluluklarının bilinci içerisinde olduklarının ifade edildiği açıklamada şu konula dile getirildi. Başkanımız Nihat Özdemir şimdilik vurgusu yaparak başladığı basın toplantısında liglere geri dönüş tarihini 12 Haziran olarak duyurdu. Ancak önceliği insan değil para olduğu düşüncesi ile yapılan açıklamalar bizleri çok üzmüştür, Türkiye Futbol Federasyonun tek amacı hiçbir ferde sağlık açısından zarar gelmeden liglerin oynanarak bitirilmesidir.

Radikal Karar Alan Tek Federasyonuz

Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu liderliğinde ülkemizde görülen ilk kovid 19 tanısı ile maçların seyircisiz oynanması kara verdik, ilk ölümün gerçekleştiği gün ise ligleri erteleme kararı aldık. Avrupa ülkeleri içerisinde bu kadar hızlı ve bu kadara radikal kararı veren tek federasyon biz olduk, salgın aşamasında devletin normal hayata dönme kararları alırken 40 gün sonrası için sahalara dönülme kararının alınması Türkiye Futbol Federasyonu olarak bizlerin görevidir.

Şimdilik Vurgusuna Dikkat Edilmeli

Federasyon sağlık kurulu tarafından 1 Mayıs itibari ile geri dönüş öneri protokolü yayınlandı, protokol karşılaşmalarda ve antrenmanlarda uyulması gereken kuralların anlatıldığı bir tavsiye metnidir. biz UEFA’nın ülke federasyonları ile paylaştığı taslak Avrupa Kupaları fikstür çalışmalarına istinaden 12 Haziran tarihini açıkladık ve şimdilik vurgusu yaparak bunu kamu oyu ile paylaştık.

Avrupa 30 Mayıs’ta Futbola Başlıyor

Liglerin başlaması kararı vermekte tek yetkili Türkiye Futbol Federasyonu ancak liglere başlama kararı istişare yapılmadan verilmez, karşılaşmaların başlatılması düşünülen tarihte ülkenin içinde bulunacağı sağlık koşulları dikkate alınarak yeni bir planlama yapılabilir. Ayrıca Almanya 16 Mayıs birçok Avrupa Ülkesi ise 30 Mayıs tarihi itibari ile futbola geri dönüş kararı aldı bunun da dikkate alınmasını istiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.