Taylan’a Serie A Kancası

Taylan’a Serie A Kancası
22.12.2020
343
A+
A-

Galatasaray‘da bu sezon orta saha transferi yapılamayışı, taraftarda ve teknik ekipte büyük bir moral bozukluğu yaratmıştı. Bu moral bozukluğu; Taylan Antalyalı’nın gösterdiği performansla büyük bir ölçüde giderilmiş oldu.

Bu sezon ortaya koyduğu oyunla Milli Takım rotasyonun da yer bulması beklenen Taylan, Galatasaray’ın bu sezonki en önemli kazancı olmuş durumda. 25 yaşındaki oyuncunun gösterdiği gelişim ve dönüşüm, Türkiye sınırlarının da dışına çıkmaya başladı.

İlk 11’in değişilmez oyuncusu olan Taylan’a devre arasında yeni bir kontrat önerisi yapılması bekleniyor. Sarı kırmızılı ekipte yapılan %15’lik indirim düzenlemesinin ardından maaşı yıllık 200 bin euroya inen Taylan’ın ücretinde, sezon sonu beklenmeden iyileştirme yapılacak ve uzun vadeli bir kontrat yapılacak. Bu iyileştirmenin bir nedeni olarak da, Taylan için scoutlarını görevlendiren İtalyan ekipleri görülüyor.

Taylan'a Serie A Kancası 1

Geçtiğimiz sezondan bu yana Marcao’yu izleyen Serie A kulüpleri; bu sezon Marcao’nun performansının yanında, Taylan Antalyalı’nın saha içindeki performansını da çok beğendiler. Roma’nın başını çektiği İtalyan scout ekipleri arasında; milli oyuncularımız Kaan Ayhan ve Mert Müldür’ün de formasını giydiği Sassuolo da yer alıyor. Bologna ve Cagliari’nin de Taylan’ı izlettiği öğrenildi.

Alternatifi olmayan tek oyuncu olarak görülen Taylan’ı satmak istemeyen Galatasaray, oyuncunun kulüpte uzun süre kalması adına iyi bir sözleşme teklifi yapacak.

Haber: Yakup Aydın / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.