Tanju Çolak Federasyonun Arkasında

Tanju Çolak Federasyonun Arkasında
31.05.2020
246
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonun ligleri başlatma tarihi hakkında konuşan Gol Kralı Tanju Çolak 12 Haziran tarihinin liglere geri dönüş için uygun bir tarih olduğunu söyledi. Bir televizyon programında konuşan efsane isim Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararların arkasında durarak küme düşme talebinin ret edilmesinin de doğru alınmış bir karar olduğunu ifade etti.

Kulübün Kapısından Giremez Denen Ersun Yanal Girdi

5 oyuncu değiştirme konusunda da kararın uygun olduğunu dile getiren Tanju Çolak oyuncuların iyi değilse 5 oyuncu değiştirseniz ne fayda dedi. Fenerbahçe kulübünün teknik direktör konusunda ki çalışmalarına değinen Çolak Fenerbahçe yönetimi taraftardan bir teknik direktör ismi belirlemesini istesin Ali Koç’ta bu ismi görevlendirsin sonuçta kulübün kapısından giremez denen Ersun Yanal girdi teknik direktörlük yaptı başarılı mıydı değildi.

Tek Doğru Emre Belözoğlu’nun Sportif Direktörlüğü

Taraftarın ikinci kez yanlış bir teknik direktör belirleme hakkı yok, ben anlıyorum Fenerbahçe’nin hedefinde ki teknik adam Aytemiz Alanyaspor çalıştırıcısı Erol Bulut değil. Kulüpte halen doğru giden ne var? Takımın kurgusu yanlış, Comolli’nin gelişi yanlış, teknik direktör yanlış, tek doğru olan Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlüğe getirilecek olması ifadelerini kullandı. Efsane golcü Tanju Çolak Türkiye Futbol Federasyonun yabancı oyuncu sayısını önce 8+2+2 daha sonra 6+2 olarak belirleyeceği konusunu da değerlendirdi.

Atiba Dışında Başarılı Başka Oyuncu Var Mı?

Tanju Çolak Türkiye Futbol Federasyonun 32 yaş değil 30 yaş üzerinde ki yabancı futbolcu transferini yasaklaması gerekli, kriter gelmesi için şahsen bas bas bağırıyorum. Seneler sonra nihayet bu ses duyuldu, yabancı oyunculara bakın Atiba dışında başarılı başka oyuncu var mı? Böylesi bir oyuncuya kapımız her zaman açıktır yıllarca bizler içinde forma aşkı olmayan futbolcular yarattık. Aytaç Kara, Alper Potuk ve Tarık Çamdal gibi adamları satan Eskişehirspor halen 200 milyon liradan daha fazla borcun altında neden? Çünkü kulüp iyi yönetilmiyor herkes kendi hesabında. Yabancı oyuncu sayısı keşke 3 ya da 4’e inse hoş zaten kulüpler artık 7-8 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek güçte değil dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.