Süperlig Takımlarında Maaş Ödemeleri Ertelendi

06.04.2020
374
A+
A-

Süper Ligin ertelenmesi futbol camiasına zarar vermeyi sürdürüyor, maçların oynanması, bilet ve maç günü paralarının alınamaması ve yayıncı kuruluşun kulüplere ödemesi gereken parayı da ödememesi kulüpleri ekonomik krize soktu özellikle Anadolu takımlarında zarar her geçen gün artıyor. Tüm gelirlerinden mahrum kalan futbol takımları oyuncularından maaşlarında indirim olmak üzere anlayış beklentisi içerisine girdi.

Anadolu Takımlarında Mali Sıkıntı Daha Derin

Türkiye Futbol Federasyonundan şu ana kadar bir katkı ve destek alamayan futbol kulüpleri maddi anlamda önünü göremez hale geldi. Oyuncularının maaşlarını, personel giderlerini karşılayamaz duruma gelen kulüplerde ödemeler bir süreliğine ertelendi. Ödemelerini yapmakta zorlanan kulüplerin hemen hepsinde halen oyuncular maaşlarını almış değil, hele Anadolu takımlarında mali sıkıntı daha derin, gelirlerini alamayan takımlar oyuncularından ve çalışanlarından anlayış ve takımlarına destek vermelerini ekliyor. Kulüpler ve kulüp yöneticileri Türkiye Futbol Federasyonun konuyu gündemine alarak kulüplere maddi destek sağlaması beklentisi içinde, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen son kulüpler birliği toplantısında konuşulan sorun yönetim tarafından masaya yatırıldı, çözüm arayışlarına başlanan kulüpler birliğinin ortaya koyacağı çarenin kulüplere umut olabileceği konuşuluyor. Anadolu kulüplerinde daha çok görünen bu durum karşısında biraz daha durumu rahat olan kulüplerde böyle bir sorun yok.

Bazı Kulüplerin Ödemelerinde Aksama Yok

Oyuncuların maaşlarını yatıran Adana Demirspor, Sivasspor, Medipol Başakşehir ve Kasımpaşa’da ödemelerin eksiksiz ve tam olarak yatırıldığı bilgisi paylaşıldı. Bazı kulüplerde ödemeler aksatılmazken birçok Anadolu Takımında sıkıntı ciddi anlamda büyük ve her geçen gün bu sıkıntılar artıyor. Korona virüs salgının ülkemizde ne zaman son bulacağı halen bilinmezliğini sürdürürken maçların başlama tarihi de sürekli erteleniyor. En son Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir sezonun Haziran ayı başında başlayacağını açıklamış ve süperlig ile Ziraat Türkiye kupası karşılaşmalarının tamamlanacağını ifade etmişti. Korona virüs tehlikesi geçmezse verilen bu tarihte tekrar erteleme hatta liglerin tescil edilmesi konusu da halen gündemde yerini koruyor. Kulüplerin gerek federasyondan gerekse bakanlıktan beklentileri katkı sunulması yönünde ama halen bu konuda bir girişim gerçekleşmiş değil.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.