Süper Lig'e Hükmen Yenilgi Şoku » Spor Haber Ajansı

Süper Lig’e Hükmen Yenilgi Şoku

Süper Lig’e Hükmen Yenilgi Şoku
17.11.2020
306
A+
A-

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Milliyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalarda Süper Lig‘in gündemini değiştirecek ifadeler kullandı. Pandemi nedeniyle ertelenmek zorunda kalınan maçlarda hükmen yenilgi yönteminin kullanılmasının düşünüldüğü, ilk defa bu açıklamalarla ortaya çıktı.

Kulüpler Birliği’nin yaptığı son toplantıda bu fikri bizzat kendisinin söylediğini ifade eden Özdemir; kulüplerin de ligin geleceğine dair bir fikir beyan etmesi gerektiğini, aksi takdirde federasyonun kendi bulduğu fikirleri uygulayacağını söyledi.

Avrupa Şampiyonası, Ziraat Türkiye Kupası ve 21 takımlı lig oynanması nedeniyle oluşan yoğun fikstürü neden gösteren Nihat Özdemir; bu fikstürde erteleme maçlarının oynanamayacağını ve bu nedenle kadrosu 14 kişinin altına düşen takımların hükmen yenik sayılma ihtimalini gözden geçirdiklerini açıkladı. Maç sayısı azaltma ihtimali ise, konuşmanın hiçbir yerinde gündeme gelmedi.

Süper Lig'e Hükmen Yenilgi Şoku 1

Kulüplerin bu duruma karşı COVID19 testi pozitif çıkan oyuncuları gizleme ihtimali de sorulduğunda Nihat Özdemir; bu ihtimal resmiyet kazandığında testlerin tek merkezden yapılabileceğini ve federasyonun durumu kontrol altına almayı planladığını sözlerine ekledi.

Süper Lig’in fikstürü 16 Mayıs’ta sona eriyor. 11 Haziran-11 Temmuz arasında oynanacak olan Avrupa Şampiyonası nedeniyle TFF; 16 Mayıs tarihini aşmamayı hedefliyor. Şu anki pandemi bilançosunda ise; Galatasaray ve Beşiktaş‘ın pek çok oyuncusunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Haber: Melisa Cansever / Spor Haber Ajansı (İç Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.