Spor Tesisleri, Gençlik Merkezleri İle Kampları Açıldı

Spor Tesisleri, Gençlik Merkezleri İle Kampları Açıldı
04.06.2020
994
A+
A-

Yeni normal hayata başlayan Türkiye’de, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı spor tesisleri, gençlik merkezleri ve gençlik kampları açıldı. 1 Haziran tarihi ile kapılarını açan tesislerde alınacak önlemleri açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu normalleşme sürecinde motivasyon ve enerjimizi kaybetmeden çalışmaya devam edeceğiz dedi.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valisine Genelge Gönderdi

Bakan Kasapoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde korona virüs ile mücadelemizde başarılı bir süreci geride bırakmaya hazırlanırken normal hayata dönmeye başladık. Bu süreçte 18 yaş altında kalan milli sporcular ile Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezler sporcuları için bir istisna yapılacak, bu sporcularımızın antrenmanlara katılımı konusunda sorun yaşamamaları için içişleri bakanlığımız 81 il valisine genelge gönderdi, sporcular düzenli olarak antrenmanlara başlayacak şeklinde konuştu.

Sporcular Düzenli Antrenmanlara Başlayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı spor tesislerinde 45 branşta antrenmanlara başlanacağını dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu branşlara özgü kurallar çerçevesinde önlemler alındığını dile getirdi. Antrenman alanları ve tesislerin her akşam temizlenerek dezenfekte edileceğini sosyal mesafe kurallarına uyulacağını, her tesiste elektronik ateş ölçme cihazlarının bulunacağını anlattı.

Semptom Gösteren Kişi İzolasyon Odasında Bekleyecek

Maske takma zorunluluğu, tek kullanımlık su şişeleri ve bardaklar, doğal havalandırma gibi önlemlerin yanı sıra soyunma odaları ve duşlarında mümkün ölçüde kullanılmayacağını hatırlatan Bakan Kasapoğlu semptom gösteren kişinin izolasyon odasında ambulansı bekleyeceğini söyledi.

Kurallara Azami Ölçüde Uyulmasının Sağlanacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bakanlığa bağlı gençlik merkezleri ile gençlik kamplarında da gerekli tüm önlemlerin alındığını ve kurallara azami ölçüde uyulmasının sağlanacağını sözlerine ekledi ve kamplara bağlı olunan il dışından katılımın olmayacağını belirtti.

YORUMLAR

  1. Alper Taşkın dedi ki:

    Bakanımız çok yaşa! En Büyük Reis!