Spor Kulüpleri Konkordato İsteyebilir

Spor Kulüpleri Konkordato İsteyebilir
30.04.2020
502
A+
A-

Süper Lig ve dünya kulüplerinin iflasın eşiğinde olduğunu ifade eden Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Erol Ulusoy korona virüs nedeni ile futbol dünyasının bitme noktasına geldiğini hatırlattı ve kulüplerin konkordato isteyebileceğini kaydetti.

Kayyımlar Futbol Dünyası İçin Ciddi Sıkıntı

Türkiye’de spor kulüplerinin geleceği için gerçek mali çözümlerin tartışılması gerektiğini ve bunun zamanın geldiğini dile getiren Erol Ulusoy aksi halde Süper Lig kulüplerinin konkordato istemek dışında başka çarelerinin kalmadığını savundu. konkordato ilan edilmesinin sıkıntı yaratan konusunun kayyım ataması olduğuna dikkat çeken öğretim üyesi Ulusoy kulüp yönetimlerine atanacak kayyımların futbol dünyası için ciddi sıkıntılara neden olabileceğine dikkat çekti.

Hiçbir Kulübün Yüksek Maaşlar Ödeyemez

Korona virüsün futbolcuların fiyatlarını da etkileyeceğini ifade eden Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Erol Ulusoy hiçbir futbolcuya dünyada ki hiçbir kulübün yüksek maaşlar ödemesinin mümkün olmadığını söyledi.

Kulüpler İflasın Eşiğinde

Erol Ulusoy yıllardır taraftar bol sıfırlı rakamlarla transfer edilen oyuncuları takip ederdi şimdi hangi futbolcuya ne kadar indirim yapıldığını takip edeceğiz, taraftarın ilgisi çeken artık düşen rakamlar çünkü taraftar ekonomik anlamda sıkıntıda, kulüplerde aslan payı alan birkaç futbolcu mücbir sebep nedeni ile kulüpler açısından problem yaratacaktır. Eski bol sıfırlı rakamları duymak uzunca bir süre imkansız gibi görünüyor çünkü kulüpler iflasın eşiğinde dedi.

Kombine Biletlerde Geri İade Olmaz

Kulüplerin kombine bilet satışlarına da değinen Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Erol Ulusoy mücbir sebepten dolayı taraftarın kombine bilet satışında geri iade almalarının mümkün olmadığını söyledi.

Sponsorlar Hak İleri Süremez

Korona virüs salgının sponsorluk sözleşmelerine de sorun olarak yansıyacağını altını çizen hukukçu Erol Ulusoy sponsorluk anlaşmalarını iyi incelemek gerekir ama bu durum kulüplere bir sorumluluk getirmez, mücbir sebepten maçlar seyircisiz oynanır ya da ligler iptal edilirse sponsorlar bir hak ileri süremezler. Aslında şimdi ilgilenmemiz gereken sosyal mesafe kurakları çerçevesinde gol sevinci ile birbirine sarılan taraftar görüntüsünü önlemek başka yapılacak çok ta bir şey yok aslında dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.