Sörloth RB Leipzig'de » Spor Haber Ajansı

Sörloth RB Leipzig’de

Sörloth RB Leipzig’de
22.09.2020
377
A+
A-

Alexander Sörloth’un RB Leipzig’e transferi, Trabzonspor‘un KAP’a bildirmesiyle resmileşti.

Trabzonspor’un KAP’a yaptığı açıklamaya göre, transferin toplam bedeli 20 milyon euro ve 2 milyon euro bonus olarak kesinleşmiş oldu. Trabzonspor ve Crystal Palace kulüpleri, bu geliri yarı yarıya paylaşacak.

Bordo mavili ekibin geçtiğimiz yıl Crystal Palace’tan kiraladığı Norveçli golcü Sörloth, oynadığı 49 maçta 33 gol atmış ve yıldızını Trabzon’da parlatmıştı. 375 bin euro kiralama bedeliyle gelen golcü oyuncu, Trabzonspor’a 10 milyon euro kazandırmış oldu.

Sörloth RB Leipzig'de 1

Trabzonspor’un KAP’a yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth’un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1- Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2- Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3- Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4- Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye’ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth’un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır.”

Haber: Turan Yaman / Spor Haber Ajansı (Trabzonspor)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.