Sezon Oynanmamış Sayılmalı

Sezon Oynanmamış Sayılmalı
24.03.2020
896
A+
A-

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi liglerdeki ertelemelerin Haziran ayına sarkması durumunda Süper Ligin bu şekilde sonuçlanacağını söyledi. Yayıncı kuruluşa konuşan başkan Çebi “ligin başlaması Mayıs sonuna mı kalacak, Haziran sonu mu olacak belirsiz ancak bazıları ligin bu şekilde bitirilmesi konusunda düşüncelerini paylaşıyor bu bence doğru değil haksızlık olur ben bu sezon ligin oynanmamış sayılmasından yanayım” dedi.

Lig Konusu Kökten Çözülmeli

Takımların son 5 yıllarının değerlendirilerek şampiyonun belirlenebileceğini ya da kulüplerin gelirlerinin buna göre tespit edilebileceğini ifade eden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi tekrar salgın bitti ama seyircisiz oynansın kararı uygulanmasını da istemediklerini kaydetti. Seyircisiz oynanan maçın yerine ligin tescil edilmesinin daha doğru olacağını savunan Başkan Ahmet Nur Çebi “lig konusu ya tamamen kökten çözülmeli ya da artık tehlike kalmadı dendiğinde oynanmalı” dedi.

Beşiktaş Yönetimi Konuyu İyi Yönetiyor

Önemli olanın insan sağlığı olduğuna dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Çebi “şu anda sadece insan sağlığı söz konusu bunun dışında konuşulan her şey anlamsız, önce insanımız bu virüsten kurutulacak ki ardından spor konuşalım, en azından bizim bakışı açımız bu” dedi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi kulübün korona virüs tehdidi konusunda iyi bir yol izlediğini anlatarak şunları söyledi. “Korona virüs ile ilgili yönetim gayet iyi olayı yönetmekte, sürecin başarı ile sonlanması için hepimizin hükümet kararlarına saygı duyarak uygulaması gerekli. Eğer kurallara uyarsak başarırız, insanımıza bakıyorum halen sokaktalar, hafta sonlarını tatil havasında geçiriyorlar bu çok yanlış, hayat devam ediyor elbette ama kendimizi ve karşımızdakinin sağlığını korumak zorundayız.

Sorun Küresel Ama Çözüm Ulusal

Hep birlikte devletin aldığı önlemlere uyarsak virüsten az zarar ile kurtulmamız mümkün, sorun küresel ama çözüm ulusal, önce kendi ulusumuzun bu beladan kurtulması gerekli.” Beşiktaş oyuncularının sürekli takip altında olduğunu doktorların sıklıkla rutin muayeneleri sürdürdüklerini dile getiren kulüp başkanı Çebi “oyuncularımız evlerinde ve çalışmalarını bu şekilde sürdürüyorlar, doktorlarımız ise sürekli takipte. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında futbolculara nasıl davranacakları konusunda bilgi verildi, şu an için yapılabilecek bu” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.