Şenes Erzik “Tarih vermek doğru değil”

Şenes Erzik “Tarih vermek doğru değil”
28.03.2020
499
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı, FİFA ve UEFA onursal üyesi Şenes Erzik önceki açıklamalarında liglerin haziran sonu ya da Temmuz başında başlayacağını söylemişti, Erzik şimdi bu tarihi vermenin doğru olmayacağını belirtti.

Futbolu Bilimin Dışında Düşünemeyiz

Dünyanın mücadelede zorlandığı korona virüs salgının geleceği noktayı birilerinin kestirmesinin mümkün olmayacağını söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Şenes Erzik şu an liglerin başlaması ile ilgili bir tarih veremeyeceğini kaydetti. Kimsenin sorumluluk almak istemediğini ifade eden FİFA ve UEFA onursal üyesi Şenes Erzik “danışmamız gereken yer kesinlikle bilim kurulu, futbolu bilimin dışında düşünemeyiz, herkes canla başla mücadele ediyor, farklı kurullar oluşturularak bilim kurulunun çerçevesinde karar alınması şart.”

FİFA Mutlaka Üzerine Düşeni Yapacaktır

Futbolun endüstriyel duruma gelmesini eleştiren Şenes Erzik artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, pastayı menajer ve yayıncıların yediğini dile getirdi. Transfer ve maç takviminin FIFA tarafından açıklandığını hatırlatan FİFA ve UEFA onursal üyesi Şenes Erzik FİFA’yı herkesin unuttuğunu söyleyerek ligler sarkarsa sözleşmeleri bitecek futbolcular var, takvim adı kadar hafif değil, aylarca çalışılması gereken konu, 365 gün karşılaşmaların olduğu bir durumdan söz ediyoruz. FİFA mutlaka üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Canımız Çok Yandı Ama İnsanlığı Yeniden Hatırladık

Korona virüs salgının insanlığı hatırlattığını anlatan Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı, FİFA ve UEFA onursal üyesi Şenes Erzik sözlerini şöyle sürdürdü. “eski bir söz vardır herkes bilir bir koyundan sadece bir post çıkar denir, korona virüsü canımızı çok yaktı ama bize insanlığı yeniden hatırlattı, insanoğlunun nasıl çaresizliğe düşebileceğini tüm dünya olarak gördük.”

Yeni Bir Takvim Üzerinde Çalışılmalı

Avrupa Futbol Şampiyonasının liglerin başlamasının ardından farklı kentlerde oynanması fikrine her zaman karşı olduğunu da sözlerine ekleyen FİFA ve UEFA onursal üyesi Şenes Erzik son olarak şunları söyledi “Avrupa Futbol Şampiyonasının farklı kentlerde oynanması kararının yanlışlığı ortaya çıktı, bu durumda zaten oynanamazdı, farklı şehirlere dağıtıldığında turnuvanın düzenlenmesi imkansız hale geldi. Gianni İnfantino’ya katılıyorum ve yeni bir takvim üzerinde çalışılması gerektiği fikrine katılıyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.