Sarı Kırmızılı Kulüpte Başkan Adayları Belli Oluyor! » Spor Haber Ajansı

Sarı Kırmızılı Kulüpte Başkan Adayları Belli Oluyor!

Sarı Kırmızılı Kulüpte Başkan Adayları Belli Oluyor!
28.03.2022
176
A+
A-

Galatasaray bir kez daha seçim sürecine girdi. 9 ay önce yapılan kongrede Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu’nu 41 oy farkla geçerek başkanlık koltuğuna geçmişti. Ancak Elmas’ın dönemi mali kongrede ibra edilmemesiyle birlikte sona erdi.

Şimdi Sarı kırmızılı kulüpte gözler başkan adaylarına çevrilirken önceki seçimde yarışan Metin Öztürk adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Öztürk, yaptığı açıklamada “Projelerim ve ekibim hazır. Seçimde kimseyle birleşmeyeceğim, tek adayım” ifadesini kullandı. Hamamcıoğlu’nun da bir kez daha seçime girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanı sıra eski başkanlar Dursun Özbek ve Ünal Aysal da yeniden gündemde. Tabii Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim de kulislerde konuşulan adaylar arasında.

Albayrak: Kaçmam

Abdurrahim Albayrak yeniden yönetimde görev alabileceğini söyledi. Albayrak, “Benim Galatasaray’a borcum var. Ben Galatasaray’dan kopamam, Galatasaraysız yaşayamam. Hizmetten kaçmam” dedi.

Sarı Kırmızılı Kulüpte Başkan Adayları Belli Oluyor! 1

Aysal’a Büyük Baskı

Mevcut yönetim bu hafta içinde seçim kararını açıklayacak ve Galatasaray kongresi mayıs ayında sandık başına gidecek. Önceki seçimde 4 aday yarışmış ve bölünmüş bir görüntü ortaya çıkmıştı. Bu kez ortak bir aday üzerinde uzlaşılması için çalışılacak ve Ünal Aysal’a tek aday olması konusunda baskı yapıldığı belirtiliyor.

Listesi Hazır

Son yapılan seçimde başkanlık koltuğunu 41 oyla Burak Elmas’a kaptıran Eşref Hamamcıoğlu da yeni kongrenin favorilerinden. Şimdiden çalışmaya başlayan Hamamcıoğlu’nun listesinin hazır olduğu ve kısa sürede başkan adaylığını açıklayacağı ifade ediliyor.

Terim Başkan Olur mu?

Seçimli kongre öncesinde ‘Fatih Terim’ faktörü çokça konuşulacak gibi görünüyor. Bu konu Terim’e yakınlığıyla bilinen Rezan Epözdemir’e soruldu. Terim’le etraflıca konuşmadıklarını belirten Epözdemir, “Hoca Galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en büyük spor adamlarından biri. Galatasaray’ın her kademesinde görev yapabilecek yeteneklere sahiptir. Kendisi o değerlendirmeyi yapar ama nerede hizmet etmek isterse Galatasaraylılar ona her zaman kucak açar” dedi.

Kaynak: Fotomaç

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.