Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Cezaları

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Cezaları
19.06.2020
194
A+
A-

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ceza yağdırdı, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen, futbolcular, yöneticiler ve kulüplere adeta ceza yağdı. Kurul sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeni ile Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç’a 45 günlük hak mahrumiyeti cezası verdi.

Ali Koç 45 Gün, Semih Özsoy İse 60 Gün Hak Mahrumiyeti Aldı

Geçen hafta kırmızı kart gören Galatasaray oyuncusu Adem Büyük ise Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 4 maç cezası aldı, Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan ise 2 maç cezası aldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a 45 gün hak mahrumiyeti cezası veren Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe başkan vekili Semih Özsoy’a ise sportmenliğe yakışmayan açıklamaları nedeni ile 60 gün mahrumiyet cezası verilmesine karar verdi.

Ozan Tufan İle Zeki Yavru’ya 2 Maç Men Cezası

Ayrıca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre Başkan Ali Koç’a 30 bin lira, Semih Özsoy’a ise 40 bin lira para cezası da verildi, Fenerbahçe spor kulübüne ise resmi internet sitesinden sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesi ile 100 bin lira para cezası verildi. Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen cezalar şöyle; Fenerbahçe – HES Kablo Kayserispor karşılaşmasında rakip takıma yönelik ciddi faulü nedeni ile Fenerbahçe oyuncusu Ozan Tufan’a 2 resmi müsabakadan men cezası, Yukatel Denizlispor oyuncusu Zeki Yavru’ya da aynı nedende 2 maç men cezası verildi.

Adem Büyük 4 Maçta Forma Giyemeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Çaykur Rizespor karşılaşmasında çift sarı sonrasında kırmızı kart gören ve bir maç cezalı duruma düşen sarı kırmızlı oyuncu Adem Büyük’e ise 3 resmi müsabakadan men ve 13 bin lira para cezası verildi, Adem bu şekilde 4 maçtan men cezası almış oldu. Çaykur Rizespor karşılaşması ile ilgili  resmi internet sitesinden sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesi ile Galatasaray Spor Kulübüne de Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 100 bin lira para cezası verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.