Premier Lig Takımları Hastalandı » Spor Haber Ajansı

Premier Lig Takımları Hastalandı

Premier Lig Takımları Hastalandı
22.03.2020
684
A+
A-

Dünyayı tehdit etmeyen devam eden korona virüs belası futbol dünyasını da olumsuz etkiledi, futbolcular arasında test sonucu pozitif çıkanlar olurken kulüplerde ekonomik anlamda hastalandı. Reklam, maç günü ve televizyon yayınlarından elde edilen gelirin kulüplerin yüzde doksan oranda bütçesini belirlediği biliniyordu şimdi bu gelirin olmaması kulüpleri ciddi sıkıntıya soktu, kulüpler mali durumlarını kontrol altına almak için futbolcuların kapısını çalmaya başladı. Dünya liglerinin devleri personelin maaşını ödemeyi sürdüreceğini açıklarken oyunculardan da maaş indirimi istedi.

Premier Lig Kulüpleri Futbolcuları İle İndirim Masasında

Premier lig kulüpleri birer birer futbolcuları ile indirim masasına otururken, alt liglerde ki kulüplere de federasyonun 50 milyon pound yardım yapacağı açıklandı. İspanyol takımı Barcelona şu ana kadar 160 milyon Euro zarar yaşadıklarını açıkladı ve maaş bütçesi 507 milyon Euro olan takım, futbolcular ile görüşerek indirim yapma kararı aldı bu sayede maaş bütçesinde önemli bir daralma yaşayacak. İspanya’da gözler şimdi diğer kulüplere çevrilmiş durumda.

Takımlar Oyuncu Maaşlarında İndirime Gidiyor

Ölümlerin en fazla yaşandığı korona virüs salgının en çok vurduğu İtalya’da ise Seri A ligi takımları ortak karar almaya hazırlanıyor, ligde ki kulüpler maaşları yıllık 1,5 milyon olan oyunculardan %15, daha fazla olan oyunculardan ise %30’luk maaş kesintisi yapılacak. Fransa liglerinde ise Lyon ligler başlayana kadar oyuncularına maaş ödemeyi durdurdu, Amiens ise maaşlarda %35 indirime gitti. Alman devi Borissia Mönchengladbach yönetici, antrenör ve futbolcuları kendi maaşlarında yapılacak indirim ile personelin maaşının ödenmesi kararı alırken, Almanya’nın önemli kulüplerinden olan Union Berlin takımının kalecisi Polonyalı Rafal Gikiewicz maaşını düşürdüğünü açıklayarak kulübüne destek verdi. İskoçya Hearts yönetimi de teknik heyet ile oyuncu maaşlarında %50 indirim yapıldığını açıkladı.

İsviçre Lion’da Olaylar Karıştı

Premier ligde en garip indirim olayını İsviçre’nin Lion kulübü yaşadı. Kulüp başkanı Christian Constantin’in indirim teklifini kabul etmeyen 8 futbolcunun sözleşmeleri tek taraflı fesih edildi, oyuncular durumu FIFA’ya taşımaya hazırlanıyor. Premier ligde son durum bu, futbol dünyasında yaşanacak gelişmeler merakla takip ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.