Polemikler Gereksiz Ve Zamansız » Spor Haber Ajansı

Polemikler Gereksiz Ve Zamansız

28.03.2020
548
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir olmayan konular üzerinden polemik üretildiğini ve kavga senaryoları çizildiğini söyledi. Süper ligin durumunu değerlendiren başkan Nihat Özdemir bilim kurulunun şartlarına göre bir karar vereceklerini ifade etti. Süper Lig için yapılan spekülasyonların yanlış olduğunun altını çizen Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir korona virüs salgını nedeni ile içine düştüğü durumdan Türk futbolunu en az zarar ile atlatması için çalıştıklarını söyledi.

Temennimiz Ligin Oynanması

Süper Ligin oynanmasını istediklerini vurgulayan Başkan Özdemir Türkiye’de ki şartların iyi olmasını beklediklerini sözlerine ekledi. Kulüp yöneticileri ve federasyon yöneticilerinin yaptığı lig hakkında ki açıklamaların zamansız ve yersiz olduğu vurgusu yapan Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir “bizler kimse ile bu konuları konuşmuyoruz, temennimiz ligin oynanması bunun için bilim kurulunun vereceği bilgiyi bekleyecek ona göre karar alacağız.

Bilim Kurulu Tavsiyelerine Göre Yol Haritamızı Belirleyeceğiz

Bilim kurulu tavsiyelerine göre yol haritamızı belirlemek durumundayız, ihtimallere göre polemik üreterek toplumu germenin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Dünya daha önce bir benzeri yaşamadığı süreçten geçiyor, bu sürecin tarafları belli, oyuncular, kulüpler, taraftarlar ve yayıncı kuruluşlar, hepimiz her şeyin iyi olmasını diliyoruz ve bu konuda hiç kimse ile konuşup fikirlerimizi paylaşmıyoruz. Sis bulutları dağıldıktan sonra oturur değerlendirmeleri yapar, sağlıklı ve doğru kararları alırız.”

Türkiye Futbol Federasyonu 2 Nisan’ı Bekliyor

Bilim kurulu 18 Mart tarihinde kurul üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk aracılığı ile 3 maddelik bir açıklama yapmış ve şu cümlelere yer verilmişti. “Biz bilim Kurulu olarak seyircisiz maç önerdik, sporcularda ve teknik ekipte korona virüs vakasının görülmesi durumunda maçların tamamı ile ertelenmesi kararının alınabileceğini duyurmuştuk. Bilim kurulu sadece sorun bazlı çalışır ve açıklamaları öneriden ileri gitmez. Bizler önerilerimizi açıklarız, uygulamak ilgili kurumların inisiyatifindedir” bu açıklamanın ardından futbol dünyasında görülen korona virüs tanılarının ardından ligler ertelenmişti, liglerin son durumu ve maçların yapılıp yapılmayacağı noktasında Türkiye Futbol Federasyonu Bilim Kurulunun 2 Nisan’da vereceği önerileri dikkate alarak karar verecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.