PFDK’ya Yapılan Sevkler Açıklandı

PFDK’ya Yapılan Sevkler Açıklandı
17.06.2020
172
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği 16 Haziran 2020 tarihi itibari ile Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna yapılan sevkleri açıkladı. Fenerbahçeli Ozan Tufan Süper lig Cemil Usta sezonunda 12 Haziran tarihinde oynanan Fenerbahçe HES Kablo Kayserispor karşılaşmasında kural dışı hareket gerekçesi ile 13 Haziran tarihinden itibaren tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Malatyaspor Ve Rizespor’da Disiplin Cezası Aldı

BTC Turk Yeni Malatyaspor kulübü 13 Haziran’da oynanan Kasımpaşa karşılaşmasında talimatlara aykırı hareket ettiği gerekçesi ile tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Ayrıca Çaykur Rizespor, Galatasaray maçında ki talimatlara aykırı hareket ettiği ve Covid 19 salgını sebebi ile ara verilen süper lig, Türkiye Futbol Federasyonu 1. lig ve Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarına ilişkin talimatın 5/4 maddesi kapsamında tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Galatasaray’da Disipline Sevk Edildi

Galatasaray kulübü ise resmi internet sitesinde 15 Haziran tarihinde ki açıklamalarının sportmenliğe aykırı açıklamalar olması nedeni ile tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Galatasaray oyuncusu Adem Büyük ’ün ise süper lig Cemil Usta sezonunda Çaykur Rizespor karşılaşmasında hakaret ettiği gerekçesi ile Futbol Disiplin Talimatının 41. maddesi uyarınca tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevki gerçekleştirildi.

Menajer Cengiz Yılmaz Disiplin Kurulunda

Yukatel Denizlispor oyuncusu Zeki Yavru’da Demir Grup Sivasspor karşılaşmasında kural dışı hareketi nedeni ile 43. maddeye istinaden tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Menajer Cengiz Yılmaz’ın ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından talimatlara aykırı hareketleri sebebi ile futbol menajerleri ile çalışma talimatının 21. ve 14/. maddeleri kapsamında Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.