Oynanmayacaksa Nasıl Tescil Edileceğine Karar Verilmeli

Oynanmayacaksa Nasıl Tescil Edileceğine Karar Verilmeli
17.05.2020
362
A+
A-

Liglerin başlaması hakkında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bu yılı kurtarırken gelecek yılı yakmayalım dedi. Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısına katılan Başkan Ali Koç tüm senaryoların dikkate alınması gerektiğini şayet ligler oynatılmayacak ise tescil edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Şimdilik Hiç Birimiz Bir Şey Söyleyemiyoruz

Fenerbahçe kulüp başkanı Ali Koç liglere başlanma kararı alındıktan sonra korona virüs testleri yapıldı ve pozitif vakalar ortaya çıktı, Türkiye Futbol Federasyonunun bu konuda tavrı net şimdilik bir planlama yapıldı. Bu çok zor bir karar işin hem sağlık hem de ekonomik boyutu var, şimdilik kararına katılıyorum gerçekten şimdilik hiç birimiz bir şey söyleyemiyoruz, 10 gün sonra neler olacak bilmiyoruz şimdi Avrupa liglerini izliyoruz bakalım neler olacak dedi.

Neler İle Karşılaşacağımız Aşağı Yukarı Belli

Fenerbahçe kulüp başkanı Ali Koç konuşmasında şu konulara değindi; biz bir açıklama yaptık ve verilecek karara saygı duyacağımızı söyledik, neler ile karşılaşacağımız aşağı yukarı belli. Maçlar başladığında korona virüs tespit edilir, futbolcularda ya da teknik heyette test sonuçları pozitif çıkarsa ne olacak? O esnada karşılıklı oynadıkları kulüpler ne olacak? Karantinaya girecekler mi? Liglerin devam etme durumu olursa şimdiden bu durumun adı konmalı verilecek kararların ne olacağı konusunda şimdiden kulüpler ile senaryolar paylaşılmalı.

Asgari Kamp Mantığında Bir Yol İzlenebilir

Eğer tüm bunlara rağmen ligler oynanacak ise o zaman asgari kamp mantığında bir yol izlenebilir, hiçbir şekilde kimse ile temas olmaz, evlere ve marketlere gidilmez, sadece takım ile kalınır. Bu sezonu kurtaracağız derken gelecek sezonu da yakmayalım, bütün senaryolar dikkate alınmalı, şayet ligler oynanmayacaksa nasıl tescil edileceğine karar verilmeli.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.