Olimpiu Morutan Adım Adım Galatasaray’a Geliyor

Olimpiu Morutan Adım Adım Galatasaray’a Geliyor
27.07.2021
141
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde 10 numara pozisyonuna 24 yaşındaki Cicaldau’yu, sağ beke de 20 yaşındaki Boey’i renklerine bağlayan Galatasaray, gençleştirme harekatınadevam edecek gibi görünüyor. Bir süredir Sarı kırmızılı ekibin gündeminde olan Olimpiu Morutan konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. 22 yaşındaki Rumen yıldızın menaceri Vulturar, “Galatasaray’ın ve Fatih Terim’in ilgisinin olduğu doğru. Teklifler var ama bunları açıklayamam. Oyuncum Morutan, Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamayı istiyor. Bu yaz takımdan ayrılacak ancak bu doğru rakamlar karşılığında olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘Bilerek Kötü Oynadım!’

Morutan da son kazandıkları Craiova maçının ardından transferiyle ilgili kritik sözler sarf etti. 4-1 sona eren karşılaşmada golünü atan genç yıldız, “Daha ucuza transfer olabilmek adına ilk iki maçta kötü oynadım! Şaka yapıyorum. Galatasaray’a transfer olursam mutlu olurum ama şu an transferim için bir şey söyleyemem. Neler olacağını göreceğiz. Cicaldau’yu Galatasaray’a transferi için tebrik etmek istiyorum ve ona iyi şanslar diliyorum” diye konuştu.

Olimpiu Morutan Adım Adım Galatasaray'a Geliyor 1

‘Galatasaray’ın Parası Var’

Morutan’ın formasını giydiği, eski adıyla Steaua Bükreş, sonradan değişen adıyla FCSB’nin başkanı Gigi Becali de transferle ilgili açıklamalar yaparken, “Morutan’ın takımdaki yerini kaybetmesi muhtemel görünüyor. Açıkçası onun yaptığı açıklamalara şaşırdım. Galatasaray’dan resmi bir teklif aldığımızı söyleyemem. Sadece Cicaldau’yu almadan önce Darius Olaru’yu sordular, 10 milyon Euro istedim ve konu kapandı. Morutan’ı da 15 milyon Euro’dan aşağı bırakmayız. Galatasaray’ın onu alacak parası var” ifadelerini kullandı.

Son Teklif 8 Milyon Euro

Becali’nin bu sözlerine rağmen, Rumen basınında Galatasaray ile FCSB arasında pazarlıkların devam ettiği ve Galatasaray’ın genç futbolcuyla daha önceden el sıkıştığı ileri sürüldü. İddiaya göre, Becali bu transfere 10 milyon Euro karşılığında onay verecek. Ancak Sarı-Kırmızılılar maksimum 8 milyon Euro’ya kadar çıkıyor. Aradaki farktan bağımsız olarak, görüşmelerin olumlu şekilde ilerlediği belirtiliyor.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.