Nihat Özdemir Fenerbahçe’den İstifa Etti

Nihat Özdemir Fenerbahçe’den İstifa Etti
18.06.2020
242
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasında yaşanan gerginlik istifa ile son buldu. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kendisine sorulan şike sorusuna cevap olarak Fenerbahçe kulübünün 9 yıl öncesinden halen davası süren şike konusunu hatırlatarak o tarihten bu yana Türk futbolunda şike iddiası yaşanmadı sözlerini kullanması ilk olarak taraftarın tepkisini aldı. Sosyal medya üzerinden bir araya gelen Fenerbahçe taraftarı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in Fenerbahçe yönetiminden ve takımdan ihraç edilmesini isteyen paylaşımlarda bulundu.

Vefa Küçük’e Sözlerinin Yanlış Anlaşıldığını Yazmıştı

Ardından Fenerbahçe başkanı Ali Koç başta olmak üzere yönetiminde tepkisini alan Özdemir’den Fenerbahçe Divan Kurulu açıklama talep etti, Vefa Küçük’e gönderdiği mektupta sözlerinin yanlış anlaşıldığını yazan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir amacının Fenerbahçe’nin şike yaptığı iddiasını yinelemek olmadığı vurgusu yaptı. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç yaptığı açıklamalarda taraftarın isteği doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in partiden ihraç edilebileceğini söylemesinin ardından Federasyon Ali Koç’u sportmenliğe yakışmayan hareketlerinden dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı.

Yönetime İstifa Dilekçesini Gönderdi

9 Haziran 2020 tarihinde Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından disipline sevk edilen Nihat Özdemir sevk belgesini içeren mektubu 17 Haziran 2020 tarihinde aldı. Fenerbahçe Yönetim Kurulunun disipline sevkine karar verdiği Nihat Özdemir sevk belgesini içeren mektubu aldığı gün Fenerbahçe kulübünden istifa ettiğini duyurdu. Fenerbahçe yönetimine bir mektup gönderen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir şu konuları dile getirdi. 9 Haziran 2020 tarihinde ki disiplin soruşturması yazınızı 17 Haziran 2020 tarihinde almış durumdayım, ilgili yazınız üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliğinden istifa ettiğimi bilginize sunarım, gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından Da İstifa Etmeli

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in Fenerbahçe yönetiminden ve kulüpten istifa etmesinin yeterli olmadığını düşünen ve bu konuda açıklamalar yapan kulüp taraftarları ve yöneticiler tarafsızlığını yitirdiği gerekçesi ile Özdemir’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından da istifa etmesi gerektiğini dile getirdiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.