Mustafa Cengiz Kongreye Hazırlanıyor » Spor Haber Ajansı

Mustafa Cengiz Kongreye Hazırlanıyor

Mustafa Cengiz Kongreye Hazırlanıyor
05.11.2020
305
A+
A-

Galatasaray‘da kongre üyelerinin seçim isteği, uzun süredir ayyuka çıkmış durumda. Normal koşullarda Mayıs ayında gerçekleşmesi gereken Galatasaray kongresinin bu yıl Ocak ayına çekilmesi isteği, kongrede güçlü olarak görülen pek çok üyeden duyulur hâle geldi.

Bu durum karşısında başkan Mustafa Cengiz’in aday olup olmayacağı kulislerde en çok merak edilen konu olmaktaydı. Bu yıl içerisinde iki büyük ameliyat geçiren ve günümüzde de hastalıklarla mücadele ettiği bilinen Cengiz’in; bu duruma rağmen aday olacağı ve yeni yönetim kurulunu kurmak adına ilk temasları kurmaya başladığı öğrenildi. Mustafa Cengiz’in; sağlık durumundan endişe etmediği ve bir üç yıllık süreyi daha götürebileceğini yakın arkadaşlarına söylediği öğrenildi.

Cengiz’in bir sonraki yönetimde de görmek istediği ilk isim ise şu anda ikinci başkan pozisyonunda bulunan Abdurrahim Albayrak. Albayrak’ın kongre süreci resmen başlayana kadar, bu konu hakkında düşünme süresi istediği gelen iddialar arasında.

Mustafa Cengiz Kongreye Hazırlanıyor 1

Cengiz’in Rakipleri Kim Olacak?

Başkan Mustafa Cengiz’in kongrede birden fazla rakibi olacağı ve bu adayların Galatasaray’ın güçlü kongre gruplarının desteğini alabileceği de konuşulan dedikodular arasında. Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği Eski Başkanı Metin Öztürk, bir dönem Mustafa Cengiz’in listesinde de yer almış olan Burak Elmas ve önceki kongrede Cengiz’in rakiplerinden olan Ozan Korkut; Galatasaray başkan adaylığı için adı geçen isimler olarak ön plana çıkıyor. Bu isimlerden aday olmasına kesin gözüyle bakılan tek isim Metin Öztürk. Öztürk’ün; kongre iddiaları ilk kez konuşulmaya başlandığında, seçimde aday olmak için projeleriyle birlikte hazır olduğuna dair açıklaması bulunuyor.

Haber: Yakup Aydın / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.