Mustafa Cengiz 500 Bin Lira Bağışta Bulundu

Mustafa Cengiz 500 Bin Lira Bağışta Bulundu
29.03.2020
593
A+
A-

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz devletin Kovid 19 ile verdiği mücadele için yardım çağrısında bulundu ve ilk desteği kendisi verdi. Devletlerin bazen morale ve desteğe ihtiyacının olabileceğine dikkat çeken başkan Mustafa Cengiz 500 bin lira bağışta bulundu.

Devlet Bazen Moral Desteğine İhtiyaç Duyar

Devletin verdiği mücadeleye her akşam saat 21:00’de alkışlayarak destek verdiklerini ancak bunun yetersiz olduğunu ifade eden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz “Devlet her zaman maddi desteğe ihtiyaç duymaz, çoğu zaman morla desteğine ihtiyaç duyar. İçinde bulunduğumuz durumda yani korona virüs salgını ile mücadelede devletimizin yanında olduğumuzu her fırsatta göstermeliyiz, herkes karınca kararınca bir şeyler yapmalı, kimin nasıl ya da ne kadarlık bir destek verdiğinin önemi yoktur önemli olan o desteğin verilmesidir” dedi ve ilk yardımı 500 bin lira ile kendisi başlatarak ateşi yaktı.

Evinde Kalamayacak Kadar Maddi Durumu Kötü Ailelerimiz Var

Evde kal çağrılarının öneminin altını çizen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “İnsanlara evinde kal diyoruz ama evinde kalamayacak kadar maddi durumu kötü ailelerimiz var, bir hareket başlatalım herkesi gücü ölçüsünde maddi destekte bulunsun paranın önemi yok yeter ki herkes karınca kararınca bir şeyler yapsın, şahsen ben 500 bin liralık bir destekte bulunmak istiyorum lütfen bu durumu kimse yanlış algılamasın ve değerlendirmesin ve herkes bu ateş için bir odun atsın ve katkı sunsun.”

Türkiye’de 12 Mart 2020 Saat 19:00’dan Sonra Her Şey Değişti

Fatih Terim ve Abdülkadir Albayrak’ın korona testi sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından tedavilerine başlandığını hatırlatan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz “ilk testleri bizler yaptırdık hepimizin test sonucu negatif çıktı şimdi testi yaptıran kulüplerin sonuçlarının pozitif çıkmaması için dua ediyoruz. Zamanında bu konuda önlem almayanlara bakıyorum ve söyleyecek söz bulamıyorum, herkes neyin ne olduğunu, hatanın kimlerde olduğunu çok iyi biliyor. Türkiye’de 12 Mart 2020 saat 19:00’dan sonra her şey değişti. Biz güçlü bir ülkeyiz bunun da altından kalkacağız ama sorumlular hatalarının bedelini ödemeli” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.