Milli Takım'da 2. Orhun Ene Dönemi » Spor Haber Ajansı

Milli Takım’da 2. Orhun Ene Dönemi

Milli Takım’da 2. Orhun Ene Dönemi
23.11.2020
643
A+
A-

A Milli Erkek Basketbol Milli Takımı’nda yeni bir dönem başlıyor. 2017 yılından bu yana Ufuk Sarıca yönetiminde yeni bir yapılanmaya giren Milli Takım, yoluna Orhun Ene’yle devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Ufuk Sarıca’yla ayrılma kararını açıklayan Türkiye Basketbol Federasyonu, bugün ise Orhun Ene’yle sözleşme imzaladı ve ilk basın toplantısını da gerçekleştirdi. Toplantıya koronavirüse yakalanan Başkan Hidayet Türkoğlu katılamazken, federasyonu temsilen TBF’nin CEO’su Ömer Onan toplantıda yer aldı.

Milli takımda bir kez daha görev yapmanın verdiği mutluluğu dile getiren Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene; milli formaya değer veren bir oyuncu ve antrenör topluluğuyla çalışacağı için çok mutlu olduğunu söyledi. Son zamanlarda başarısız sonuçlar alan Milli Takım’a, yeniden kazanma alışkanlığı edindirmenin de ilk hedefleri olduğunu söyleyen Ene; herkesin gurur duyacağı bir kadro kurmak istediklerini söyledi.

Milli Takım'da 2. Orhun Ene Dönemi 1

2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde Hırvatistan ve Hollanda’yı ağırlayacak olan Türk Milli Takımı; Sinan Erdem Spor Salonu’nda seyircisiz oynanacak bu maçlardan galip gelerek şampiyonaya katılma hakkı elde etmeyi hedefliyor.

Orhun Ene; tıpkı Ufuk Sarıca gibi, ligde takım çalıştırırken Milli Takım’ı aynı anda çalıştıracak. Ufuk Sarıca Pınar Karşıyaka’da görev alırken, Orhun Ene ise Tofaş’ın antrenörlüğünü üstleniyor.

Haber: Tuğcan Mısırlıoğlu / Spor Haber Ajansı (Basketbol)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.