Messi: Real Madrid’e Asla Gitmem

Messi: Real Madrid’e Asla Gitmem
28.12.2020
312
A+
A-

La Liga devi Barcelona’da yaz aylarından beri ayrılması gündemde olan Lionel Messi, yaptığı röportajda gelecekteki kariyerine ve takımın şu anki performansına dair açıklamalarda bulundu. Messi; kariyerinin şu anki rotasına henüz karar vermediğini söyledi.

13 yaşından beri Barcelona bünyesinde bulunduğunu söyleyen Arjantinli süperstar; kulübe çok şey borçlu olduğunu ve bildiği her şeyi Barcelona’da öğrendiğini söyledi. Ocak ayından itibaren başka kulüplerle de sözleşme görüşmelerine katılabilecek olan efsane golcü, bu süreçte kariyerinin rotası hakkında açıklama yapmayacağını söyledi. Messi; sezon sonuna kadar kulübün başarısı için çalışacağını ve bu nedenle hiçbir kulüple masaya oturmayacağını söyledi.

Messi: Real Madrid'e Asla Gitmem 1

Futbolculuğu sonrasında da Barcelona’ya katkı sağlamak istediğini söyleyen Messi; bu nedenle kulüple olan bağlarını zedelemeden ayrılmak isteyeceğini belirtti. Barcelona’nın ezeli rakipleri olan Real Madrid ve Atletico Madrid’e katılmayı hiçbir şekilde düşünmediğini söyleyen Lionel Messi; MLS’te oynamayı düşünebileceğini ve ABD’de yaşama fikrini sevdiğini de röportajda belirtti.

Yaz aylarında yönetimle yaşadığı problemler nedeniyle ayrılmak istediğini, kulübe faks yoluyla bildiren Lionel Messi; Barça yönetiminin 700 milyon euro sözleşme fesih bedelini istemesi nedeniyle kulüpte kalmak zorunda kalmıştı. Barcelona yönetiminin istifa etmesiyle birlikte, Messi’nin kariyerinin de hangi yönde ilerleyeceği belirsiz bir konuma geldi. Başkanlık seçimlerinde adayların büyük bir çoğunluğu Messi’nin kalması gerektiğini söylerken, bir kısmı ise kulübün iflas etmemesi adına gitmesi gerektiğini savunuyor.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.