Mert Hakan Yandaş Ortada

Mert Hakan Yandaş Ortada
06.05.2020
601
A+
A-

Galatasaray Sivasspor oyuncusu Mert Hakan Yandaş’a Haziran ayı başında 2,2 milyon lira imza parası sözü verdi şayet para ödenmez ise sözleşmesi Demir Grup Sivasspor ile sona erecek olan oyuncu için Fenerbahçe kapısı açılacak sarı lacivertlilerin verdiği transfer teklifi daha cazip.

Transfer Sezonunda En Fazla Konuşulan İsim

Transfer sezonunda en fazla konuşulan isim Demir Grup Sivasspor ile yollarını ayıracak olan Mert Hakan Yandaş. Galatasaray kulübü ile ön protokole imza attığı söylenen 25 yaşında ki oyuncu için Fenerbahçe’de devreye girdi.

Galatasaray İle Resmi Bir Protokol İmzalamadı

Fenerbahçe’nin verdiği teklifin Galatasaray’a göre dahi iyi olması ile düşüncesi sarı lacivert ekibe doğru kaydığı iddia edilen oyuncu Galatasaray tarafından Haziran ayı başında ödenme sözü verilen 2,2 milyon liralık imza parasının ödenmemesi durumda kanaryaya evet diyecek. Mert Hakan Yandaş’ın sarı kırmızılı yönetim ile resmi bir protokol imzalamadığı yalnız sözlü bir anlaşma yapıldığı söylentileri gündeme çıktı.

Oyuncu İçin Fenerbahçe Beklemede

Bu nedenle Galatasaray kulübünün oyuncunun Fenerbahçe’ye evet demeden rotasını sarı lacivertli kulübe çevirmeden önce imza parasını ödemesi gerekiyor. Haziran ayı başında ödeme planlanan oyuncu aksi halde Fenerbahçe ile masaya oturacak, durumu takip eden sarı lacivertli yönetim başarılı orta saha oyuncusu için bekleme kararı verdiği savunuldu.

Mert Hakan Yandaş Sözünden Dönmek İstemiyor

Mert Hakan Yandaş’ın verdiği sözden vazgeçmek istemediği de söylenenler arasında, futbolcunun yakın çevresi oyuncunun Galatasaray’da gelecek adıma göre karar vereceği bilgisini paylaşırken liglere zaten ara verildiğinin altını çizerek Mert Hakan Yandaş’ın sonuç için beklemeye geçtiğini bildirdiler. Bu sezon 3 gol ve 6 asist yaparak Demir Grup Sivasspor’un en fazla dikkat çeken orta saha oyuncusu olan Mert Hakan Yandaş’ın kulübe gelmesini en çok isteyenin Emre Belözoğlu olduğu iddia edilmişti.

Emre Belözoğlu Transferde Israrcı

Oyuncunun sportif direktör olması planlanan Emre Belözoğlu’nu aradığı da gelen bilgiler arasında, Belözoğlu’nun transferde önemli bir rol oynadığı ve Mert Hakan Yandaş’ın kulübe katılması yönünde bir hayli ısrarcı olduğu ifade ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.