Marcus Rashford'ın Yemek Hareketine Mesut Özil De Destek Verdi » Spor Haber Ajansı

Marcus Rashford’ın Yemek Hareketine Mesut Özil De Destek Verdi

Marcus Rashford’ın Yemek Hareketine Mesut Özil De Destek Verdi
28.10.2020
296
A+
A-

Mart ayından beri süregelen pandemi nedeniyle, İngiltere’de ücretsiz olarak öğrencilere verilen öğle yemeklerinde kesintiler yapıldı. Bu kararın alınmasının ardından Manchester United’ın genç golcüsü Marcus Rashford’ın başlattığı hareket, maddi durumu elverişli olmayan İngiliz öğrencilerine öğle yemeği sağlama konusunda önemli başarılar elde etti.

6 haftalık yaz tatilinde yapılması düşünülen bu kesinti, Rashford’ın başlattığı girişimler sayesinde geri çekildi. Bununla birlikte destek verilen 1.3 milyon öğrenciye ek olarak yüz binlerce öğrenciye daha destek toplamayı başardı. Bu kampanyaya marketler, spor kulüpleri, farklı sektörlerden birçok şirket de destek oldu.

Marcus Rashford'ın Yemek Hareketine Mesut Özil De Destek Verdi 1

Arsenal’da sorunlu zamanlar geçiren Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil de Rashford’ın bu kampanyasına destek olanlardan biri. Mart ayından bu yana 1400 öğrencinin öğle yemeğini karşılamayı üstlenen Özil, İngiliz basınında haber olana kadar, kamuoyuna bu yardımla alakalı hiçbir bilgi vermedi.

Salgın nedeniyle kapalı olan okullarda yemek yiyemeyen öğrenciler, devletin verdiği desteğin kesilmemesi ve Rashford’ın başlattığı hareket sayesinde yemek fişlerini, süpermarketlerde gıda kuponu olarak kullanabiliyor.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.