Malatyaspor Antrenmanlarını Sürdürüyor

Malatyaspor Antrenmanlarını Sürdürüyor
18.05.2020
212
A+
A-

Korona virüs testleri negatif çıkan Btc Turk Yeni Malatyaspor Nurettin Soykan tesislerinde ki antrenmanlarını sürdürüyor. Yapılan korona virüs testleri negatif çıkması üzerine süper lig hazırlıklarına hız veren sarı kırmızılılar sosyal mesafeyi koruyarak antrenman yapmayı sürdürüyor.

3 Oyuncusunun 14 Günlük Karantina Süreci Devam Ediyor

Btc Turk Yeni Malatyaspor kulübünün yurt dışından gelen 3 oyuncusunun 14 günlük karantina süreci devam ediyor, futbolcular karantinanın sona ermesinin ardından antrenmanlara katılacak. 12 Haziran tarihinde başlayacak süper lig çalışmaları hakkında açıklamalar yapan Btc Turk Yeni Malatyaspor kulübü sportif direktörü Ali Ravcı fiziksel ve psikolojik yük olduğunu dile getirdi. Sportif direktör Ali Ravcı tüm kulüplerde olduğu gibi Btc Turk Yeni Malatyaspor kulübü oyuncularında da hem fiziksel hem de psikolojik bir yük var ve bu çok rahat hissediliyor dedi.

Çift Antrenman Yaparak Güç Topluyorlar

Süper ligin kalan bölümüne iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade eden Btc Turk Yeni Malatyaspor kulübü sportif direktörü Ali Ravcı takım olarak süper lig hazırlık çalışmalarımız sürüyor, diğer takımlarda olduğu gibi bizim takımda da hem fiziksel hem de psikolojik olarak bir yük var ve bunun hissediyoruz. Son günlerde havalarında aşırı sıcak olması nedeni futbolcularımızın zorlanması tempomuzu az da olsa düşürüyor, hocamızın verdiği programa göre gün içerisinde çift antrenman yaparak güç topluyoruz dedi.

Dünyada Ki Spor Kulüpleri Zor Günler Yaşıyor

Btc Turk Yeni Malatyaspor kulübü sportif direktörü Ali Ravcı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından liglerin başlama tarihinin şimdilik 12 Haziran olarak belirlenmiş ve açıklanmış olması konusunda gelecek günlerde neler yaşanacağının bilinmemesi nedeni ile herhangi bir açıklama yapmak istemediğini dile getirdi. Ali Ravcı öyle sanıyorum ki Türk futbolu şu zamana kadar böyle bir durum ile hiç karşı karşıya kalmamıştır, sadece ülkemizde değil tüm dünyada ki spor kulüpleri zor günler yaşıyor, dilerim bu günleri en az hasar ile geride bırakırız. Liglerin başlaması ile ilgili tarih açıklanmış olsa da değişik alternatifler dillendiriliyor, şimdiden ne olacağını tahmin etmek güç şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.