Liglerin Tescil Edilmesi Söz Konusu Olamazdı

Liglerin Tescil Edilmesi Söz Konusu Olamazdı
06.06.2020
284
A+
A-

Lig maçlarında sezonun son üç haftasını seyircili oynatabileceklerini söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir maçlar seyircisiz oynanacak ancak korona virüs salgınında şartlar el verirse son 3 hafta maçların seyircili oynanmasını sağlayabiliriz ancak ana hedefimiz seyircisiz maç dedi.

Liglerin Oynanarak Tamamlanması Olmazsa Olmaz

Sezonun kalan kısmı ile ilgili konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Türkiye liglerinde hem şampiyonluk hem de küme düşme konusunda kıyasıya bir mücadele var. Bu nedenle liglerin tescil edilmesi gibi bir olayın olması söz konusu olamazdı, yani bizim için olmazsa olmaz liglerin oynanarak tamamlanması bizde bu yolda yürüyoruz dedi.

Trabzonspor’un Hakkını Kimseye Teslim Etmeyeceğiz

UEFA tarafından Trabzonspor’a verilen ceza konusuna da değinen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir kararın UEFA’dan değil üst kuruldan çıktığını hatırlatarak tüm itirazları yaptıklarını ifade etti. Başkan Özdemir Türkiye Futbol Federasyonun finansal ve hukuki tüm ekipleri ile güçlerimizi birleştirdik, Trabzonspor’un hakkını kimseye teslim etmeyeceğiz dedi. Finansal Fair Play şartlarını, lisans kurulunun bakacağı şartları ve harcama limitlerinin gözden geçirildiğini dile getiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yeni maddeleri ilan edeceklerini ve kulüplerin Haziran ayı sonunda ki mali bilançolarına göre değerlendireler yapacaklarını da söyledi.

Yabancı Kuralı İle Alakalı Bir Kriter Getirmeyi Düşünüyoruz

Kulüplerin mali sıkıntılarına değinen ve maçların oynanmaya başlaması ile eski maddi güçlerin yeniden kazanılacağını belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yabancı oyuncu konusunda ise şöyle konuştu. Yabancı kuralı ile alakalı bir kriter getirmeyi düşünüyoruz bu konuda çalışmalarımız var, hemen değil ama kademeli bir düşüş olacak. 3 yıl içinde belirlediğimiz hedefe ulaşmak için bir planlama içerisindeyiz. Gelecek yabancı oyuncular için aranacak nitelikler, yabancı sayısı kadar kulüplerin alt yapısında yetişen futbolculara ne kadar kulüplerde yer veriliyor bu konuda kulüpler destek verecek mi?   Tüm bu konuları değerlendiriyoruz, şu an liglerimizde otuzun üzerinde yabancı futbolcu görev yapıyor, çalışmaları tamamlayacak ve konuyu ana hatları ile kulüplerimizle de paylaşacak ve tartışacağız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.