Liglerin Son Durumları

Liglerin Son Durumları
30.05.2020
424
A+
A-

Dünya genelinde yaşanan ve hayatı adeta felç ederek durma noktasına getiren korona virüs salgını ile Mart ayında Avrupa’da futbol ligleri durdurulmuştu.

Korona Virüs ve Futbolda Yaşanalar

Birçok ülkeyi derinden etkileyen ve yüz binlerce ölümün yaşandığı salgının ardından futbol ligleri durdurulmuştu. Mart ayından itibaren durdurulan ligler için ülkeler yeni kararlar vermeye başladı. Her ülke kendi durumuna göre lige devam ya da ligin iptali kararını veriyor. Alınan kararlar bir bir gelmeye devam ederken Fransa ve Hollanda’nın maçları iptal etmesi ile diğer ülkelerden de aynı yönde kararların gelmesi bekleniyordu.

Ülkelerde Liglerin Kararları

Dünya genelinde liglerin son durumları açıklanmaya başlandı. Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklama ile 12, 13, 14 Haziran tarihinde seyircisiz olarak maçlara başlanacağını duyurdu. Almanya Kulüpler Birliği ise 15 Mayıs’ta maçların oynanmasına başlamış durumda. İspanya’da ise bütün futbolculara korona virüs testi yapıldı ve antrenmanlara izin verildi. Kalan maçların ise Haziran’da yapılacağı duyuruldu. İtalya salgının ağır yaralarını sarmaya çalışırken maçların yapılacağını duyururken kesin bir tarih vermedi. Aynı durumda olan bir diğer ülke İngiltere Haziran ayını işaret ederken net bir tarih açıklanmadı. Sırbistan ve Hırvatistan ara verilen futbol maçlarına 30 Mayıs’ta başlama kararı almış bulunuyor. Fransa ise daha değişik bir kararla ligin zirvesinde bulunan PSG futbol takımını şampiyon ilan ederek ligi kapatma kararı aldı. Belçika ligi iptal ettiğini açıklamasına rağmen bu karardan vazgeçen ülkeler arasında yer aldı. Yunanistan’da Haziran ayını bekleyen ülkeler arasında yer aldı.

Dünya Sağlık Örgütü Ligler İçin Açıklama Yaptı

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye ve Almanya liglerinin başlaması ve Türkiye’de oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için ülkelerin kendi inisiyatiflerin de bir karar olduğunu talepte bulunulursa özel risk yönetimi tavsiyelerinde bulunulabileceğini açıkladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.