Liglerin Bu Şekilde Bitirilmesi Doğru Değil

Liglerin Bu Şekilde Bitirilmesi Doğru Değil
04.04.2020
421
A+
A-

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk liglerin bu şekli ile sonlandırılmasının hiç adil olmadığını söyledi. Medipol Başakşehir ile birlikte Türkiye’de ve Avrupa’da başarılı işlerde imzası bulunan 46 yaşında ki teknik adam Okan Buruk korona virüs nedeni ile ertelenen ve sonunda ne olacağı halen belli olmayan ligler için açıklamalarda bulundu.

Dileğim Süreci En Az Hasarla Atlatmak

Sezonun bu şekilde bitirilmesinin yanlış olduğunu ifade eden çalıştırıcı ligin bu hali ile bitirilmesini adil bulmuyorum, oynanması gerektiğine inanıyorum dedi. Bu süreci en az kayıp ile atlatmayı dilediğini dile getiren Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk “dileğim bu süreci en az hasarla atlatmak bu nedenle evlerimizde kalmaya devam edeceğiz, virüsün yayılmasını engellemek için bunu yapmak zorundayız, futbolcularımız için tahminen 4 ila 6 hafta gibi süreye ihtiyaç var ancak biz şartlar el verirse ligleri oynayarak bitirilmesinden yanayız” dedi.

Evde Kalmanın İyi Yanı Aile İle Vakit Geçirmek

Evde geçirdikleri zamanı da paylaşan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk sözlerini şu şekilde tamamladı. “her şeyden hatta işimizden dahi uzağız ama ailemize yakınız, çok zor ve kötü bir dönem en iyi yanı ailemizle birlikte olmak onlarla vakit geçirmek eve kapanmanın en güzel yanı da bu.  Evimde birçok şeyin yerini bilmiyormuşum bunu fark ettim şimdi mutfakta ne nerede öğrendim, oğlumla zaman geçiriyorum, kitap okuyoruz, oyuncuları seyrettiğimiz platform üzerinden onları takip ediyoruz. Oyuncularımızın evlerine kulübün tesislerinde bulunan malzeme ve ekipmanları taşıdık, ortam yaratmaya çalıştık ancak o havayı vermiyor her ne kadar evde çalışsalar dahi antrenmanlarda olduğu gibi olmuyor.

Önceliğimiz Sağlık Başarılar Gelir Geçer

Şayet ilerleyen süreçte virüs salgınında iyiye doğru bir gelişme yaşanırsa o zaman bireysel hoca eşliğinde antrenmanlara başlayabiliriz ama şimdilik bu erken. Bunun için yani hazırlık için mutlaka kulüplere süre tanınacaktır diye düşünüyorum. Her şeyin başı ve her şeyin önceliği sağlık, şimdi tüm dileğimiz kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ’ın da iyileşerek aramıza dönmesi biliyorsunuz tedavisi sürüyor kısa süre sonra döneceğini düşünüyorum, dediğim gibi önceliğimiz sağlık başarılar gelir geçer.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.