Liglerin Başlaması Zor

Liglerin Başlaması Zor
21.04.2020
540
A+
A-

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin eylül ve ekim aylarında sezonun tamamlanma olasılığını zayıf gördüğünü söyledi. İnsan hayatının her şeyden daha değerli olduğunu ifade eden UEFA Başkanı Aleksander Ceferin sezonun eylül ve ekim aylarında tamamlanmasını zor görüyorum dedi. Dünyayı sarsan korona virüs salgın nedeni ile tüm ülkelerin ligleri hatta büyük organizasyonlar dahi ertelenmişti sahalara ne zaman dönüleceği tartışırken Ceferin’den gelen bu açıklama sonrası liglerin tescil edilmesi gündeme taşındı.

İnsanlar Evlerinde Maçları Takip Edebilirler

Ligler ile ilgili çizdiği karamsar tabloyu anlatan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin şunları söyledi. Önceliğimiz taraftarın, oyuncuların, hocaların ve teknik ekiplerin sağlığını korumak, mümkün olduğunca duruma iyimser bakmaya çalışıyorum, karşılaşmaların seyircisiz oynanması fikri buna mecbur kalabiliriz düşüncesindeyim, insanlar evlerinde maçları takip edebilirler. Sezonun tamamlanmama olasılığını konuşmak için daha çok erken olduğunu düşünüyorum, sezonun tescil edilmesi hali hem kulüpler için hem de ligler için çok korkunç sonuçlara neden olabilir o nedenle bu konuda tüm yetkilileri dinlemek ve düşünceleri ile kararlarına saygı duymak zorundayız.

Eylül Ve Ekimde Sezonun Tamamlanması Zor

Ertelenen liglerin başlaması ile ilgili net bir tarih henüz yok, liglerin başlaması, finallerin gerçekleşmesi konularında sürekli toplantılar düzenliyor konuyu sürekli ele alıyor masaya yatırıp tartışıyoruz. Korona virüs salgının da ki gelişmeler liglerin yapılıp yapılmayacağı konusunda bir karar alınmasını sağlayacak tüm ülkelerde ki covid 19 salgınının gidişatını titizlikle inceliyoruz ama şu an ki durumda herhangi bir gelişme olmaz ve bu şekilde devam ederse eylül ve ekim aylarında dahi sezonun tamamlanma ve turnuvaların yapılma ihtimalini çok uzak görüyorum dedi.

UEFA Toplanıyor

UEFA 55 üye ülkenin federasyon başkanları ile birlikte 23 Nisan Perşembe günü telekonferans sistemi ile toplantı gerçekleştirecek, telekonferans yöntemi ile yapılacak UEFA toplantısında üye ülke federasyon başkanları ile birlikte süreç masaya yatırılacak ve liglerin başlama ya da başlamama konusu değerlendirilecek. BBC’nin haberine göre UEFA İstanbul’da gerçekleşecek Şampiyonlar Ligini 29 Ağustos, Polonya’da ki Avrupa Ligini ise 26 Ağustos tarihlerinde oynatma planı yapıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.