Liglerde Alınan Covid 19 Tedbirleri

Liglerde Alınan Covid 19 Tedbirleri
28.04.2020
716
A+
A-

Sabah spor yazarı Murat Özbostan’ın yazısında yer verdiği bilgiye göre Türkiye Futbol Federasyonu takvimi ve şartları belirledi. Yeşil sahalar dönüş için gün saymaya başlayan Türk futbolunun geri dönüş planları hazırlandı, kulüplere verilmesi beklenen plana göre karşılaşmalar seyircisiz oynanacak.

TFF Sağlık Kurulu Kuralları Belirledi

Türkiye Futbol Federasyonu sağlık kurulu futbolculara ve kulüplere uyulması gereken kuralları ve önlemleri bildirecek bu konuda Avrupa ülkelerinin neler yaptığı da dikkat ile takip ediliyor. Pandemide bir sıkıntı dönemi yaşanmazsa Süper ligin kalan 8 maçı 12, 13 ve 14 Haziran tarihinde başlanarak 26 Temmuz’da sona erecek şekilde oynanacak.

Hazırlanan Rapor UEFA’ya Ve Kulüplere Verilecek

Bu konuda tüm hazırlıklara başlandı, Türkiye Futbol Federasyonu sağlık kurulu bir rapor hazırladı. Raporda oyuncuların evlerinde ki yaşam tarzından antrenmana çıkarken giyeceği kıyafete kadar bütün detaylar belirtildi, hazırlanan rapor hem UEFA’ya hem de kulüplere verilecek. Raporda yer alan ve dikkat çeken bazı ayrıntılar şöyle; İlk antrenman öncesi futbolcular, teknik heyet ve takım görevlilerinin hepsi covid 19 testinden geçecek ve testler iki hafta ara ile tekrarlanacak.

Antrenmanlar 7 Ya Da 8 Kişilik Gruplar Halinde Olacak

Mecbur kalınmadıkça takımlarda toplu halde toplantılar gerçekleşmeyecek, mecbur kalınması halinde ise büyük salonlarda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde bu toplantılar gerçekleşebilecek. Antrenmanlar 7 ya da 8 kişilik gruplar halinde olacak ve futbolcular kıyafetlerini evlerinde giyerek gelecek ve sonrasında duşlarını da evlerinde alacaklar. Deplasmanlarda oyuncular birden fazla otobüs ile taşınacak ev sahibi takımın oyuncuları karşılaşmalara kendi özel arabaları ile gelecek.

Futbolcuların Kullandığı Tüm Alanlar Dezenfekte Edilecek

Her karşılaşmadan önce oyuncuların ateşleri ölçülecek, ilk 11 ve yedek oyuncular farklı yerlerde soyunacak soyunma odalarında 2 metre kuralı uygulanacak. Yayıncı kuruluş dışında maçlara basın mensuplarının alınması düşünülmüyor, yedek kulübesinde herkes maske takacak, yemekler hep birlikte yenmeyecek, maç seyahatleri günübirlik olacak deplasmana gidildiğinde kalınmayacak. Futbolcuların kullandığı tüm alanlar her gün en az iki kez dezenfekte edilecek, maçların oynanacağı stadyumların karşılaşma öncesi temizliğine dikkat edilecek ve dezenfekte edilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.