Ligler Kesinlikle Oynanmasın

Ligler Kesinlikle Oynanmasın
17.05.2020
295
A+
A-

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay korona virüs riski sürerken liglerin oynanmasının doğru olmadığını söyleyerek risk varsa ligler oynanmasın dedi. Bu durumda liglerin oynatılacak olasından dolayı endişe yaşadıklarını ifade eden başarılı çalıştırıcı 12 Haziran’da liglerin başlaması bana göre iyi ve doğru bir tarih değil, zamanlama iyi değil dedi.

Risk Yoksa Oynayalım

Korona virüs salgını nedeni ile liglerin iptal edilmesinin ardından geçen iki aylık sürede futbolcuların bu zamana kadar olmadığı şekilde uzun süre dinlendiklerini dile getiren Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay risk yoksa oynayalım şeklinde konuştu. Rıza Çalımbay biz ligleri oynamak ve başladığımız gibi bitirmek istiyoruz, süper ligin en iddialı takımlarından biriyiz ama insan sağlığı bizim için her şeyin üzerinde her şeyden daha önemli. Eğer bir risk varsa futbolun oynanmasından yana değiliz, kesinlikle ligler oynanmasın ama risk yoksa oynayalım dedi.

Biz Oynanması Doğru Zamanda Oynayalım

Futbolun çok temaslı bir oyun olduğunun altını çizen Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay konuşmasında şunları söyledi; antrenmanlarda dahi oyuncuyu temassız bırakamazsınız, antrenman yaptırıyoruz futbolcuyu atlet gibi koşturuyoruz. İkili mücadele ya da karşılıklı maç yaptırmıyoruz, verilen tarihe göre bir aydan daha az süre kaldı bu tarihe kadar futbolcuların hazır olması mümkün değil ayrıca her biri korkuyor, psikolojik olarak hazır değiller, ailelerini düşünüyorlar. Erzurumspor’u gördük aileleri çocukları ağlıyor bu durumu bizlere yaşatmasınlar bu nedenle acele etmesinler, biz oynanması doğru zamanda oynayalım.

Bir Risk Varsa Futbol Ligi Bitsin Hiç Sorun Değil

Eylül ile olabilir bizler 8 maçı oynarız, eğer bir risk varsa futbol ligi bitsin hiç sorun değil, insan sağlığı çok daha önemli düşüncem bu yönde risk varsa kesinlikle ligler oynanmasın. Türkiye Futbol Federasyonundan, Sağlık Bakanlığından, Bilim Kurulundan biraz anlayış bekliyoruz, riskin en aza indiği dönemde bizleri oynatsınlar, herkes gergin, herkes sıkıntılı. Türkiye’de bir vaka görüldü diye ligler ertelendi şimdi vaka sayısı yüksek ama liglerin devam etmesine karar veriliyor, acelesi ne?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.