Ligler İçin Tarih Verildi » Spor Haber Ajansı

Ligler İçin Tarih Verildi

14.05.2020
1.280
A+
A-

Türkiye Futbol federasyonu son açıklaması ile Türkiye’de ki tüm liglerin başlayacağı tarihi belirledi. Daha önce süper ligin başlama tarihini 12 Haziran olarak duyuran federasyona tepkiler artıyor, futbolcuların ve kulüp personellerinin korona virüs testilerinde ki pozitif çıkma sayısında ki artışı dikkate alan camiadan birçok isim tarihin erken olduğu fikrinde.

Türkiye Futbol Federasyonu Liglerin Takvimini Açıkladı

Tüm bu tartışmalar altında Türkiye Futbol Federasyonu liglerin takvimini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu ile yapılan toplantı sonrası açıklanan takvimde daha önce süper lig için verilen 12 Haziran tarihi kesinleşti, 1. lig 19 Haziran, 2. ve 3. lig ile bölgesel amatör küme ligleri 18 Temmuz tarihinde başlayacak. Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden duyurduğu takvim ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

Ligler Şimdilik Belirlenen Tarihlerde Başlatılacak

Sağlık Kurulu ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu bir toplantı gerçekleştirdi, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulunun öneri ve tavsiyelerinin yanı sıra Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneğinin verdiği yazılı başvuru dikkate alındı ve yeni bir değerlendirmede bulunuldu.  Türkiye Futbol Federasyonu covid 19 salgını nedeni ile ara verilen liglerin şimdilik belirlenen tarihlerde başlatılmasına karar verdi.

1. Lig Müsabakaları 19 Haziran 2020 Tarihinde Başlatılacak

Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu kararına göre daha önce ilan edildiği gibi süper lig müsabakaları 12 Haziran tarihinde başlayacak. Türkiye Futbol Federasyonu 1. lig müsabakaları ise 19 Haziran 2020 tarihinde başlatılacak. Türkiye Futbol Federasyonu 2. lig ve Türkiye Futbol Federasyonu 3. lig karşılaşmaları için belirlenen tarih 18 Temmuz 2020. Türkiye Futbol Federasyonu bölgesel amatör lig karşılaşmalarında ise belirlenen başlama tarihi 18 Temmuz 2020.

Yapılan Açıklamada ‘Şimdilik’ Kelimesinin Altı Çizildi

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamanın ardından spor camiasında sesler yükselmeye başladı, birçok isim belirlenen tarihler konusunda erken olduğu fikrini paylaştı. Avrupa liglerinin büyük bölümü de Haziran ayı içinde liglerin başlayacağı duyurularını yaptı, Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada ‘şimdilik’ kelimesinin altını özellikle çizdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.