Ligler İçin Beklenen Toplantı Gerçekleşti

Ligler İçin Beklenen Toplantı Gerçekleşti
25.04.2020
556
A+
A-

Cemil Usta Sezonu korona virüs nedeni ile tamamlanamadı, pandemi nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de spor karşılaşmaları belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Bir ayı aşan süre boyunca liglerin başlama ya da başlamama konusu sürekli gündemde kaldı, ne zaman başlanacağı ise ayrı bir tartışma nedeni olarak yerini almayı sürdürdü ve nihayet karar toplantısı gerçekleşti.

Kulüpler Birliği Başkanı Muhtemel Tarihi Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve süper ligde yer alan 18 kulübün başkanlarının katıldığı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Başkanlık ettiği telekonferans sistemi ile yapılan toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil muhtemel tarihi açıklayarak liglere Antalya’da devam edilmesinin uygun olmadığı konusunda fikirlerini ilettiklerini söyledi.

Olası Senaryoya Göre Liglere 12 Haziran Tarihinde Başlanacak

Sepil, olası senaryoya göre liglerin 12 Haziran tarihinde başlanacağını ifade ederek şunları anlattı. Toplantıda yapılan görüşme sonrası muhtemel senaryo 12, 13 ve 14 Haziran tarihinde Türkiye Kupası ve Süper Lig maçlarının başlaması 26 Temmuz tarihinde de bitirilmesi. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve 18 kulüp başkanının katıldığı telekonferans toplantı sonrasında TRT Spor’a konuşan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil sözlerini şu şekilde tamamladı.

Herkesin Amacı Bir Şekilde Sezonu Bitirmek

Yalnız Türkiye’de değil tüm dünyada liglerin ne zaman başlayacağı konuşuluyor bir öngörüde bulunmak mümkün değil, bu konuda tüm sorumluluk Türkiye Futbol Federasyonuna ait. Federasyon Başkanı Nihat Özdemir bazı öngörülerini dile getirdi ve bilgiler verdi tüm bu gelişmeler karşısında karar verici olan Bilim Kurulu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızdır. Toplantıda muhtemel senaryoları konuştuk, Avrupa’da ve ülkemizde liglerin tamamlanması gerektiği yönünde güçlü bir irade var, herkesin amacı bir şekilde sezonu bitirmek.

Ay Sonunda Salgına Göre Tekrar Değerlendirme Yapılacak

Gerçeğe en yakın senaryo 12, 13 ve 14 Haziran tarihlerinde Süper Lig ve Türkiye Kupası karşılaşmalarının ve kalan 8 maçın oynanması ve 26 Temmuz tarihinde de sezonun bitirilmesi. Tabi bu en uygun senaryo ay sonunda salgına göre tekrar bir değerlendirme yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.