Ligler Haziran’da Başlayabilir

04.04.2020
298
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir 2019-2020 sezonunu karşılaşmaları oynayarak tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Mayıs ayı başında tekrar değerlendirmeler yapılacağını ve en erken Haziran ayında karşılaşmaları yapabileceklerini ifade eden başkan Nihat Özdemir Haziran ayının ilk haftasında ligin başlaması durumunda Temmuz ayı ortasında ligin bitirilebileceğini anlattı.

8 Maç Ve Bir Kupamız Kaldı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz şanslıyız diğer Avrupa ülkeleri gibi değiliz sadece 8 maç ve bir kupamız kaldı oynanacak bir de Başakşehir’in Avrupa Ligi maçı var şayet Haziran ayının ilk haftasında müsabakalara başlanırsa Temmuz ortası gibi lig tamamlanır olmazsa Temmuz’da başlar Ağustos ortasında bitiririz biz oynayarak ligin bitirilmesini hedefliyoruz. Aynı şekilde Ziraat Türkiye Kupasını da bitirme hedefimiz en geç Ağustos ayı.”

10 Ayrı Senaryo Hazırladık

Liglerin bitmesi konusunda 10 ayrı senaryo hazırladıklarını dile getiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir “bu yıl en geç Ağustos ayında ligler ve Ziraat Türkiye Kupası bitmiş olur bu tarihlerin içine Kurban Bayramı Da giriyor, bayrama karşılaşma koymayız biz Federasyon olarak 10 farklı senaryoyu hazırladık ve hepsi için planlarımızı yaptık” dedi. Konuşmasında futbolcuların sözleşmelerine de değinen Federasyon Başkanı Nihat Özdemir şunları anlattı. “FİFA bu konuda bir çalışma içerisinde henüz bir karara varmış değil, sözleşmeler Mayıs ayında bitmiş olsa da ancak sezon sonu tamamlanıyor ama kritik bir süreçteyiz bu konuyu FİFA, UEFA ve biz ayrı ayrı masaya yatırıp kararlar alacağız.”

Yeni Bir Mali Yapılanmaya İhtiyaç Var

Korona virüs nedeni ile sıkıntıya düşen spor camiasının durumunu da anlatan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir “gelirler düştü, futbol oynanmıyor, transfer dönemi başladı. Bence yeni bir mali yapılanmaya ihtiyaç var bankalarımızın da aynı düşüncede olduğunu sanıyorum. Önce şu korona virüs belasını yenelim ardından kulüplerimizin mali durumları ile ilgili elimizden geleni yapacağız önce düzlüğü görmemiz gerekli” dedi. Futbolu çok özlediğini anlatan başkan Özdemir seyircisi ile oynanan karşılaşmaları özlediklerini dile getirerek bu kararın alınmasında federasyonun tek başına karar vermediğinin altını çizdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.