Ligler Başlamazsa Sezonu Kaybederiz

29.03.2020
597
A+
A-

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ligler ile ilgili konuştu. Korona virüs salgını nedeni ile ertelenen futbol liglerinin durumu hakkında açıklamalar yapan Başkan Ceferin önlerinde 3 seçenek bulunduğunu ifade etti. Askıya alınan liglerin başlaması ve futbolun tekrar sahalara dönmesi için önlerinde duran 3 seçeneği değerlendirdiklerini anlatan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin Mayıs ayı ortasında, Haziran ayının başında ya da Haziran ayının sonunda liglerin yeni başlaması seçeneklerini dile getirdi.

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak

Şayet bu tarihlerde ligler başlamaz ise sezonun kaybedileceğini belirten Başkan Ceferin ligler ve kulüpler açısından en doğru çözümü bulmaya çalıştıklarını kaydetti. UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) Başkanı Aleksander Ceferin İtalyan gazetesi La Repubblica’ya konuştu ve ligleri değerlendirerek insan sağlığının her şeyden önemli olduğu vurgusu yaptı. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının altını çizen UEFA Başkanı Aleksander Ceferin şöyle konuştu.

UEFA Olarak A, B Ve C Planlarımızı Hazırladık

“Hiç kimse pandeminin ne zaman biteceği konusunda emin değil, salgın her geçen gün yayılıyor ve çözüm bulunamıyor bu yüzden UEFA olarak A, B ve C planlarımızı hazırladık. Tüm kulüplerin ve liglerin yöneticileri ile görüştük şu an için beklemek durumundayız. Önümüzde 3 seçenek var, mayıs ayı ortasında, haziran ayının başında ya da haziran ayının sonunda liglere yeniden başlamak eğer bunu başaramazsak sezon kaybedilir ya da bir sonra ki sezona geç başlama şartı ile yeni sezonun başlama tarihi de olabilir. Ligin şu an için seyircili ya da seyircisiz oynanması konusunda ne yapılması gerektiğini bilmiyoruz ama ligin bitirilmesi için bu da konuşulabilir. EURO 2020 Haziran ayında başlayabilir takviminde buna göre belirlenmesi gerekli.

Atlanta- Valencia Maçına Kim Oynanmasın Diyebilirdi

Salgının yayılmasının en büyük nedeninin Milano’da 19 Şubat tarihinde oynanan Atlanta- Valencia maçının olduğu iddia ediliyor, Lombardiya bölgesinin salgının merkez üssü olacağını kim bilebilirdi ki ya da kim hayır oynanmasın diyebilirdi çünkü o tarihlerde maçlar seyircisiz oynanabiliyordu.” Türkiye Yunanistan ve İtalya’da ki göçmen sorununun altını çizen UEFA Başkanı Aleksander Ceferin bu bölgelere futbol sahaları inşa edeceklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.