Kulüplerde Mali Sıkıntı Çanları Çalmaya Başladı

Kulüplerde Mali Sıkıntı Çanları Çalmaya Başladı
21.03.2020
1.189
A+
A-

Kovid 19 nedeni ile tüm dünyada hayat durdu, salgının her ülkeye yayılması ve can kayıplarının artması spor camiasını da etkilendi. Seyircisiz maç kararının ardından ülkemizde tüm ligler ertelendi. Ertelenen liglerin ardından kulüplerde mali sıkıntı çanları çalmaya başladı.

İsteyen Oyuncu Kulüpten Ayrılabilecek

Yabancı futbolcuların ne yapacağı, ülkeden ayrılıp ayrılmayacakları ve sözleşmesi sona erecek oyuncularını durumu merak konusu oldu. Beşiktaş spor kulübü bu konuda bir karar aldı, kulüpten ayrılmak isteyen futbolculara zorluk çıkarılmayacak, isteyen oyuncu kulüpten ayrılabilecek. Mali tablo karşısında kadronun maliyetini azaltmak ve 30 milyon Euro altına indirmek isteyen kara kartal sezonun bitmesini beklemeden bazı oyuncular ile yollarını ayırmak istiyor bu yüzden maaşı yüksek olan oyuncular ile kulüp yönetimi tekrar masaya oturmayı planlıyor.

Genç Bir Kadro İle Sahalara Dönme Amaçlanıyor

Başta Kevın Prince Boateng olmak üzere huzursuzluk yaşayan futbolcuların salgın ya da diğer nedenlerden kulüpten ayrılmak istemelerine zorluk çıkartmayacak olan siyah beyaz yönetimi daralmaya gidecek. Yabancı futbolcuları göndererek yerine genç alt yapıdan oyuncular ile kadro kurmayı planlayan kulüp yönetimi, yüksek maaş alan oyunculardan maaşları aşağıya çekmelerini talep edecek. Ayrılmak isteyen futbolculara dur demeyecek olan Beşiktaş yönetimi bu yöntem ile salgının getirdiği mali krize çözüm arayacak, alt yapıda ki gençlerin önünü de açarak maddi açıdan biraz daha rahat bir sezon geçirilmesi hedefinde ki siyah beyazlılar yeni sezonda yeni ve genç bir kadro ile sahalara dönmeyi amaçlıyor.

Kadroda 14 Yabancı Oyuncu Var

Kadrosunda 14 yabancı oyuncu bulunan Beşiktaş futbolcularının 6’sının sözleşmesi 31 Mayıs 2020 tarihinde bitiyor, E’roco’nun sözleşmesi 31 Mayıs 2021’de sona ererken K.N’Koudou ve T Boyd’un sözleşmesi 31 Mayıs 2023 kalan diğer yabancı oyuncuların ise 2022 itibari ile sözleşmeleri bitecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.