Kulüpler Sahalara İndi

Kulüpler Sahalara İndi
05.05.2020
765
A+
A-

Kulüpler antrenmanlara başladı, Korona virüs nedeni ile ligler ertelenmiş futbolcular evlerinde çalışmaya başlamıştı. Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı toplantıda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun vereceği tavsiyeler kapsamında liglerin 12 Haziran itibari ile başlanmasına karar verildi.

Alanyaspor Oyuncuları Da İlk Antrenmanlarını Yaptı

Erteleme sürecinde kulüplerde antrenmanlara da ara verilmişti, karşılaşmalara başlama kararı ile takımlar yeşil sahalara inmeye başladı. Birçok kulüpte tedbirler dikkate alınarak gruplar halinde tesislerde antrenmanlar başlatıldı. Aytemiz Alanyaspor oyuncuları da ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi, çalışmalarını evden yürüten takım sahaya indi.

Trabzonspor’da İlk Antrenmanını Gerçekleştirdi

Alanyaspor Cengiz Aydoğan tesislerinde 3 grup şeklinde ayrılan oyuncular ayrı saatlerde çalışmalarını gerçekleştiriyor, antrenmanın ilk gününde oyuncular ısınma ve koşu turu yaptı dayanıklılık parkurunda top ile çalıştı. Trabzonspor’da ilk antrenmanını gerçekleştirdi, kulüpte tek eksik karantina altında ki Aleksander Sörloth oldu.  

Fenerbahçe Can Bartu Tesislerinde İdmana Başladı

Adnan Süvari tesislerinde antrenmanlara başlayan Göztepespor iki ayrı grup halinde çalışıyor, kondisyon ve pas çalışmalarına ağırlık verilen kulüpte iki grup aynı anda tesiste karşılaştırılmayacak. Soyunma odası, yemekhane ve duşların çalışmadığı tesislerde futbolculara girişte ateş ölçümü yapılıyor. Can Bartu tesislerinde idmana başlayan Fenerbahçe kulübü oyuncuları korona tedbirlerine uyuyor, 4’lü gruplar halinde çalışan oyuncular birbirinden uzak bölgelerde ısınma ve koşu hareketleri yapıyor, dayanıklılık parkurunda top ile çalışıyor.

Adana Demirspor’da Sosyal Mesafe Kuralına Uyuyor

Adana Demirspor’da antrenmanlara başladı, Mavi Lacivertli kulüp teknik direktör Cüneyt Dumlupınar yönetiminde ısınma hareketleri yaptı ve top ile çalıştı. Erkan Zengin ve Tarık Çamdal izinli olmaları nedeni ile antrenmanlara katılmadı, tesislere futbolcuların ve personelin dışında hiç kimse alınmadı, futbolcular sosyal mesafe kuralına uyarak idman yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.