Kulüpler Borç Sürelerinde Uzatma İstiyor

Kulüpler Borç Sürelerinde Uzatma İstiyor
04.05.2020
620
A+
A-

Korona virüs salgının ardından ekonomik sıkıntı içerisine giren spor kulüpleri mali düzenlemeler ve tedbirler ile kendilerini kurtarmaya çalışıyor, oyuncularının maaşlarında indirime gitmesini isteyen kulüpler transferlerde de maliyeti düşük oyuncular ile görüşüyor.

Gelirler Nerede İse Sıfıra İndi

Futbol kulüplerinin karşılaşmalar ertelendiği için gelirlerinin nerede ise sıfıra inmesi ile bir daralma yaşayan Galatasaray, Türkiye Bankalar Birliği ile 5 yıllığına yapılan anlaşmanın süresinin uzatılmasını talep etti. Türkiye bankalar Birliği ile 5 yıllığına imzalanan anlaşmanın uzatılması konusunda çalışmalara başlayan Galatasaray’ın beklentisi iki kat süre uzaması yani 10 yıl.

Anlaşmanın Revize Edilmesi İsteniyor

Korona virüs salgını nedeni ile ekonomisi alt üst olan sarı kırmızılı ekip sözleşmenin 10 yıllığına uzatılması konusunu masaya yatırdı, anlaşmanın revize edilmesini isteyen Galatasaray yönetimi söz konusu anlaşmanın 10 yıla kadar çıkarılması konusunda girişimlere hazırlanıyor. Süre uzatması ve bu sürenin 10 yıla çıkarılmasını yalnız Galatasaray değil diğer kulüplerde istiyor. Anlaşmayı imzalayan Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor’da anlaşma süresinin 10 yıla çıkarılmasından yana, anlaşmayı imzalamayan Fenerbahçe’de başkan Ali Koç imza aşamasında 10 yıllık süre olması gerekliliğine dikkat çekmiş ve imzalamamıştı.

Galatasaray 1 Milyar 50 Milyon Lira Kredi Kullandı

Borç yapılandırması sürecinde Galatasaray 1 milyar 50 milyon lira kredi kullanırken Beşiktaş yaklaşık 300 milyar lira kredi talebinde bulunmuştu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz daha önce hükümetin müdahalesi ile borçların 5 yıllık süreye yayıldığını hatırlattı. Mustafa Cengiz Çok uzun zamandır birikmiş mali yük nakit akışı anlamında sürdürülemez halde idi Ağustos ayında devletimiz konuya müdahale etti ve borçlarımız 5 yıllığına yayıldı.

Sarı Kırmızılı Yönetim Taze Para Girişi Sağlayacak

Bizim talebimiz 10 yıldı iyi niyet esası üzerinden süre 5 yıl olarak belirlendi. İki yıl ödemesiz 6 ay ara ile faiz ödemesi şeklinde geciken ve artık ötelenmesi mümkün olmayan borçlarımız için ayrıca nakit desteği verildi dedi. Son olarak Galatasaray’ın bir jilet firması ile anlaşmaya vardığı firma ile ortaklık yapacağı duyuruldu. Mecidiyeköy’de bulunan otelin jilet firmasının reklamları ile süsleneceği öğrenildi bu anlaşma ile sarı kırmızılı yönetim taze para girişi sağlayacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.