Kulüpler Bitmiş Vaziyette İndirime Mecburuz

Kulüpler Bitmiş Vaziyette İndirime Mecburuz
20.04.2020
737
A+
A-

Galatasaray ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak net konuştu, kulüplerde maaş indirimlerinin kabul edilmemesi halinde kapılara kilit vurulacağını söyledi. Artık eski dünya yok hiçbir spor kulübünün maaş ödeyecek maddi durumu yok, sponsorluklar iptal edildi, yayıncı kuruluş haklı olarak ödemeleri durdurdu.

Maaşlar Bırakın Bu Yılı Gelecek Yılda Dahi Ödenmez

Mevcut futbolcuların ve menajerlerin maaşları bırakın bu yılı gelecek yılda dahi ödenmez, kulüpler bitmiş vaziyette indirim yapmaya mecburuz. Ya indirim kabul edilecek ya da kapıya kildi vuracağız, futbolculardan destek bekliyoruz biz düğmeye bastık, basmayanlar düşünsün dedi. Korona virüs tedavisinin ardından çıktığı ilk televizyon programında konuşan Abdürrahim Albayrak hem Galatasaray’ın hem de Türk futbolunun bir çıkmazda olduğunu dile getirdi. Galatasaray ikinci başkanı Abdürrahim Albayrak şunları anlattı. 

Herkes Taşın Altına Elini Koymak Zorunda

Artık ne eski dünya ne de eski Türkiye olacak herkes taşın altına elini koymak zorunda. Hiçbir kulübün maaş ödeme şansı yok her gün telekonferans sistemi ile başkanımız ile görüşüyoruz, sponsorlukların tamamı iptal edildi, yayıncı kuruluş ise ödeme yapmıyor onlarda haklı, şu an ki durumda futbolcu ve menajerlerin maaşlarını ödeme gibi bir olasılık ne bu yıl ne de gelecek yıl için var, kulüpler bitik durumda yani maaşlarda indirim yapmaya mecburuz. Ya bu indirimleri yapacağız ya da bu iş burada bitti diyerek kapıya kilidi asacağız başka şansımız kalmadı, kulüpler olarak birlik olup amatör şubeleri de kapatmamız gerekli üzülerek söylüyorum ama durum bu.

Camianın Birlik Olma Zamanı

Hiçbir sponsor anlaşmayı kabul etmiyor, şimdi kulüplerin ve camianın birlik olma zamanı, o eski ücretleri ödeyecek kulüp bırakın ülkemizi dünyada kalmadı, bizler yönetimler olarak futbolcularımızdan da destekler bekliyoruz, bu konuda başkanımız Mustafa Cengiz ile görüşme halindeyiz sanırım yakın bir tarihte konu ile alakalı bir açıklamada bulunacaktır, yönetim kurulumuz ile bir çaba ve çalışma içerisindeyiz ve düğmeye bastık bundan sonrasını basmayanlar düşünsün. Abdürrahim Albayrak’ın açıklamalarının ardından Galatasaray’da gözler amatör branşlara çevrildi, amatör şubelerde Galatasaray’da toplam 451 idari ve teknik personel mevcut.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.